שליסל בעת מעצרו
קצין הזהיר: "יש לעקוב אחר שליסל" | צילום: רויטרס, חדשות

שישה ימים אחרי הרצח של הנערה שירה בנקי ז"ל ודקירתם של חמישה בני אדם נוספים במצעד הגאווה בירושלים, נחשפים פרטים חדשים אודות המחדל שאפשר את הדקירה. לחדשות 2 נודע כי מספר ימים לפני הדקירה התריע קצין משטרה בנוגע לסכנה הנשקפת מישי שליסל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במשטרת מחוז ירושלים נערכו דיונים רבים לפני קיומו של מצעד הגאווה בבירה בהשתתפותם של בכירים בארגון. במהלך הישיבות הללו הוצגו לצמרת המשטרה שמותיהם של שישה "חריגים" - בני אדם שלגביהם יש חשש כי הם עלולים לפגוע בצועדים או להפר את הסדר - ארבעה גברים ושתי נשים. אחד מאותם חריגים היה שליסל.

שירה בנקי ז
שירה בנקי ז"ל | צילום: חדשות

באחד הדיונים התריע קצין בכיר כי יש להפנות תשומת לב מוגברת לשליסל ולפקח אחריו באופן אישי. את הדברים האלה הוא אמר גם היום (רביעי) לוועדה שהוקמה לבדיקת אירועי מצעד הגאווה. האחריות לפיקוח על שליסל הייתה מוטלת לפתחה של ימ"ר ירושלים.

הפצוע ממצעד הגאווה: התחקור אבד, הצילום נשכח

מוקדם יותר היום מתח ירדן נוי, שנפצע קשה בדקירות במצעד, ביקורת חריפה על התנהלות המשטרה לאחר האירוע. "זו התנהלות חובבנית ומדאיגה", אמר נוי בן ה-26 לחדשות 2 Online. "אם הם מצליחים לאבד אפילו לרגע את התצהיר, אם הם מצליחים לאבד את החולצה שלי המגואלת בדם - אני רק מקווה שהם לא איבדו את הסכין או את הרוצח".

ירדן נוי שנפצע במצעד
"התנהלות חובבנית". ירדן נוי | צילום: באדיבות המשפחה

"כשהקצין לקח ממני דגימת די.אן.איי, אמרתי לו בצחוק שעל החולצה שלי שנשארה בשטח יש בטח מספיק די.אן.איי שלי", הוסיף נוי, "אז הוא שאל 'איזו חולצה?'. אמרתי עליה בתצהיר כבר ביום חמישי, ולחוקר שמטפל בתיק אין מושג על איזו חולצה אני מדבר. זה מחריד".

גם בקרב בני משפחתו של ירדן נשמעת ביקורת חריפה על התנהלות המשטרה. לדברי אביו, חן נוי, מיד לאחר הפיגוע חקרו השוטרים את ירדן עוד לפני שהועבר לאשפוז בבית החולים. אולם שלושה ימים לאחר מכן, נאמר לו על ידי נציג מהמשטרה כי רישומיו של החוקר שביצע את התשאול הראשוני אבדו, וכי הם נאלצים לבצע תחקור נוסף.