ירדן נוי שנפצע במצעד
"שליסל נמצא במצב מצוין". ירדן נוי | צילום: באדיבות המשפחה

המחדל המשטרתי באבטחת מצעד הגאווה בירושלים כבר עורר הדים רבים, גם בצמרת המשטרה. בפיגוע הדקירה נרצחה שירה בנקי ז"ל בת ה-16 וחמישה צעירים נוספים נפגעו, אחד מהם - ירדן נוי, שנפצע קשה בפיגוע - מבקר את התנהלות המשטרה גם לאחר האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זו התנהלות חובבנית, זו התנהלות מדאיגה", אמר נוי בן ה-26 לחדשות 2 Online. "אם הם מצליחים לאבד אפילו לרגע את התצהיר, אם הם מצליחים לאבד את החולצה שלי המגואלת בדם - אני רק מקווה שהם לא איבדו את הסכין או את הרוצח".

"כשהקצין לקח ממני דגימת די.אן.איי, אמרתי לו בצחוק שעל החולצה שלי שנשארה בשטח יש בטח מספיק די.אן.איי שלי", הוסיף נוי, "אז הוא שאל 'איזו חולצה?'. אמרתי עליה בתצהיר כבר ביום חמישי, ולחוקר שמטפל בתיק אין מושג על איזו חולצה אני מדבר. זה מחריד".

נוי מספר שעבודת החוקרים מעידה על חוסר רצינות. "התקשר אליי מקודם קצין, עניתי לו, והוא אמר 'שלום, אפשר לדבר עם אמא של לירן?'", הוא תיאר. "היו שישה פצועים, לא 200. אם הקצין לא יודע אפילו איך קוראים לפצועים, אין לי מה להגיד".

גם בקרב בני משפחתו של ירדן נשמעת ביקורת חריפה על התנהלות המשטרה. לדברי אביו, חן נוי, מיד לאחר הפיגוע חקרו השוטרים את ירדן עוד לפני שהועבר לאשפוז בבית החולים. אולם שלושה ימים לאחר מכן, נאמר לו על ידי נציג מהמשטרה כי רישומיו של החוקר שביצע את התשאול הראשוני אבדו, וכי הם נאלצים לבצע תחקור נוסף.

"רק במזל הם נמצאו מאוחר יותר אצל החברה שמדפיסה את התחקורים", אמר האב. "אבל להם בכלל לא היה מושג על כך".

המשטרה: "החקירה מתנהלת במקצועיות וביסודיות"

ההתנהלות המבישה נמשכה לטענתו, כשיום לאחר מכן המשטרה התקשרה שוב כדי לבקש תמונה של פצע הדקירה, "כי לא צילמו". "לא רק שהם לא צילמו את הפצע, דבר בסיסי מאד בכל חקירה משטרתית, הם עוד דרשו שנשלח להם את התצלום בוואטסאפ, כי הם חשבו שהבן שלי כבר שוחרר לביתו, וזה 'רחוק להם מדי כדי להגיע'", טען האב.

"אחרי שהם לא הצליחו למנוע את הפיגוע, זה נראה כאילו הם עושים הכל כדי שלא תהיה להם כל ראייה כדי להעמיד את הרוצח לדין", הוא הוסיף. "אני רואה ששליסל נמצא במצב מצוין".

גלעד, אחיו של ירדן, פירט בעמוד הפייסבוק שלו את טענות המשפחה נגד המשטרה: "תמיד חושבים שבמקרה חרום כשאדם קרוב אליכם יגיע לבית חולים מישהו יודיע לכם? אז לא. חוץ מזה אין עדכון על ההתקדמות מצד המשטרה ואנחנו מגלים דברים באינטרנט או בשיחות עם עיתונאים, אורחים ואנשים שבאים לחזק".

בתוך כך, הורה היום בית משפט השלום בירושלים לשלוח את הדוקר ישי שליסל לבדיקה פסיכיאטרית.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "חקירת האירוע מתנהלת במפלג תשאול ביחידה המרכזית ירושלים במקצועיות וביסודיות, בין היתר אל מול נפגעי האירוע לשם גיבוש כלל הראיות בתיק, וזאת על פי כל דין תוך ליווי הפרקליטות".