דבורה הירש ז"ל - הרצח לא פוענח (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
דבורה הירש ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

התפתחות בפרשת החיסול של גרושתו של עד המדינה: אשתו של ראש ארגון פשע נעצרה היום (ראשון) בחשד למעורבות ברצח דבורה הירש ז"ל, גרושתו של עד המדינה טל קורקוס ז"ל. בסוף החודש שעבר נעצר חשוד נוסף במסגרת החקירה המסועפת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עורך הדין שנעצר, נשלח למעצר בית ונאסרה עליו מעורבות בתיק למשך 10 ימים. יום קודם לכן עצרה המשטרה עורך דין פלילי בכיר בחשד לשיבוש הליכים בפרשת הרצח. הוא שוחרר למעצר בית של 5 ימים. זהו עורך הדין השני שנעצר בפרשה ובסך הכול עד כה נעצרו 12 חשודים.

עוד קודם לכן המשטרה התירה לפרסום כי גייסה עד המקושר למעגל הפנימי של העבריינים החשודים במעורבות בחיסול. גיוסו עשוי להוות פריצת דרך, כי הוא צפוי לספק מידע על הרצח.

גל המעצרים התבצע בתום חקירה סמויה שערכה משטרת ישראל יחד עם פרקליט מלווה מהפרקליטות, וכשעברה החקירה לשלביה הגלויים. בלשי המשטרה עצרו את החשודים במעורבות ברצח דבורה הירש בחודש מרץ 2016. צו איסור פרסום הוטל על פרטי הפרשה.

לפני שנה וארבעה חודשים חוסלה הירש לעיני שלושת ילדיה על ידי אדם שהגיע לזירה רכוב על אופנוע, הגיע לרכבה וירה בה למוות. אז רמז העבריין הבכיר קורקוס כי הוא מתכוון לנקום במי שביצע את הרצח והוא סיפר למקורביו שלא יהיה שקט עד שהצדק ייעשה. המשטרה עצרה אמנם מספר חשודים בביצוע המעשה, אך כולם שוחררו והתיק לא פוענח עד השבוע שעבר.

לקורקוס עבר פלילי עשיר והוא השתייך בעבר לארגון הפשע של ניבי זגורי בדרום. בשלב מסוים החליט לחצות את הקווים ולשמש כעד מדינה נגד זגורי. עדותו סייעה לפרקליטות להגיש נגד זגורי כתב אישום על זריקת רימון לבתיהם של קצין שב"כ ועיתונאי.