דבורה הירש ז"ל - הרצח לא פוענח (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
דבורה הירש ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

המשטרה עצרה הלילה (ראשון) עורך דין פלילי בכיר בחשד לשיבוש הליכים בפרשת רצח דבורה הירש, גרושתו של עד המדינה טל קורקוס. הוא שוחרר הבוקר למעצר בית של 5 ימים. זהו עורך הדין השני שנעצר בפרשה ובסך הכול עד כה נעצרו 12 חשודים בהם ראש ארגון הפשע יניב (ניבי) זגורי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מוקדם יותר השבוע המשטרה התירה לפרסום כי גייסה עד המקושר למעגל הפנימי של העבריינים החשודים במעורבות בחיסול. גיוסו עשוי להוות פריצת דרך, כי הוא צפוי לספק מידע על הרצח.

יניב זגורי (צילום: חדשות)
יניב זגורי | צילום: חדשות

גל המעצרים בשבועיים האחרונים התבצע בתום חקירה סמויה שערכה משטרת ישראל יחד עם פרקליט מלווה מהפרקליטות, וכאשר עברה החקירה לשלביה הגלויים. בלשי המשטרה עצרו את החשודים במעורבות ברצח דבורה הירש בחודש מרץ 2016. צו איסור פרסום הוטל על פרטי הפרשה.

לפני שנה וארבעה חודשים כאמור חוסלה הירש לעיני שלושת ילדיה על ידי אדם שהגיע לזירה רכוב על אופנוע, הגיע לרכבה וירה בה למוות. אז רמז העבריין הבכיר קורקוס כי הוא מתכוון לנקום במי שביצע את הרצח והוא סיפר למקורביו שלא יהיה שקט עד שהצדק ייעשה. המשטרה עצרה אמנם מספר חשודים בביצוע המעשה, אך כולם שוחררו והתיק לא פוענח עד השבוע שעבר.

טל קורקוס ז"ל (צילום: חדשות)
טל קורקוס | צילום: חדשות

לקורקוס עבר פלילי עשיר והוא השתייך בעבר לארגון הפשע של ניבי זגורי בדרום. בשלב מסוים החליט לחצות את הקווים ולשמש כעד מדינה נגד זגורי. עדותו סייעה לפרקליטות להגיש נגד זגורי כתב אישום על זריקת רימון לבתיהם של קצין שב"כ ועיתונאי.