אילוסטרציה (צילום: חטיבת דוברות המשטרה, חדשות)
השוטרים לא הותקפו. אילוסטרציה | צילום: חטיבת דוברות המשטרה, חדשות

מבוכה למשטרה: שלושה צעירים מחורה נעצרו ביום חמישי האחרון בחשד שתקפו שוטרים שהגיעו לבצע חיפוש בבית עסק ביישוב הבדואי בנגב. השוטרים טענו כי הם תקפו אותם במפתח שוודי ואחד מהם אף שלח ידו לנשק של שוטר, אלא שהיום (שלישי) הורה בית המשפט לשחררם לביתם ללא תנאים מגבילים בעקבות סתירות בעדותם של השוטרים, שנמצאה לא אמינה והגיונית. בפרקליטות נאלצו להסכים עם שחרורם של החשודים לבתיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השוטרים הגיעו בעקבות מידע מודיעיני לבית עסק בחורה ועצרו את שלושת הצעירים, אחד מהם הוא בן דודו של מייסם אבו אל-קיעאן שתועד מוכה קשות על ידי שוטרים מחוץ למרכול בו הוא עובד בתל אביב.

לטענת השוטרים, השלושה תקפו אותם ולכן נעצרו. ביום שישי האריך בית משפט השלום בבאר שבע את מעצרם עד היום, ובמהלך הדיון הוצג מידע חדש שמטיל סימן שאלה על הטענה שתקפו את השוטרים. בעקבות המידע החדש, שוחררו השלושה לביתם. בנוסף, עלה חשד שהשוטרים בדו את הטענות או לפחות את חלקן, במח"ש פתחו בחקירה בכדי לבחון את הסתירה בגרסאותיהם.

עו"ד דרויש נאשף, שמייצג חלק מהחשודים, תקף בחריפות את התנהלות המשטרה: "מדובר בעוד עלילה של משטרת ישראל, חלק מתרבות שקר שמתרחשת במשטרת ישראל. צריך לזכור כי אם לא היה המידע החדש, הם היו עלולים להישלח לשנות מאסר ארוכות".

עו"ד דרויש נאשף
עו"ד דרויש נאשף | צילום:

הוא הדגיש כי "חובה גם על מח"ש ואולי גם על הדרגים הגבוהים המקצועיים והפוליטיים לעשות כל דבר שביכולתם כדי לגדוע את התופעה הפסולה ומקוממת הזאת. צריך לזכור שהשוטרים פעלו בשמם של כל אחד ואחד מאיתנו ומעשה מהסוג הזה פוגע באמון של הציבור במשטרה".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: מדובר בפעילות מבצעית במהלכה בוצע חיפוש במקום על פי דין ובהמשך התפתח לכדי ביצוע מעצר מורכב בריבוי מעורבים, במסגרתו נאלצו השוטרים לשימוש בכוח תוך שהותקפו באופן שגרם להם חבלות של ממש וחלקם אף נזקקו לטיפול רפואי. הטענות הנוגעות להתנהלות השוטרים מוכרות ומטבע הדברים הועברו כלל החומרים הרלוונטיים בעניין זה למח"ש. בחינת האירוע בכללותו לרבות החקירה בעניינם של החשודים נמצאת בעיצומה ובשל כך לא ניתן להגיב לגופם של הדברים.

מהפרקליטות נמסר בתגובה: המדובר באירוע מורכב שבו נטלו חלק שוטרים רבים שהוזעקו למקום וכן אזרחים רבים. במסגרת החקירה, נעצרו מספר מעורבים ולאחר בחינת חומר הראיות, החליטה הפרקליטות לשחרר את החשודים ולבחון את התיק שלא בהליך המעצר.