כתב האישום הוגש על ידי תביעות שלוחת לכיש נגד חוליית שודדים נועזת שנתפסה "על חם", בזמן שחבריה פרצו לרכב בלדרות משוריין, המשמש להסעת מיליוני שקלים מבנקים ועסקים מדי יום. על פי כתב האישום - שוטרי תחנת קריית גת ממרחב לכיש, תפסו את החשודים בזמן שקדחו חורים ברכב ובכספת כחלק מהכנות לשוד גדול יותר. מהחקירה עלה כי החשודים ביצעו עבודת מודיעין במסגרתה עקבו אחר אותו הרכב בזמן שהיו בו 35 מיליון שקלים.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

לפי תיעוד מצלמות האבטחה, חברי החוליה הגיעו רעולי פנים לחניון התת-קרקעי בקרית גת שבו הוא חנה, ומוקד הביטחון צפה בהם מתקרבים לרכב והזעיק את המשטרה למקום. בלשי ושוטרי תחנת קרית גת ממרחב לכיש הגיעו למקום במהירות והצליחו לתפוס את החשודים בשעת מעשה כשבידיהם מסור דיסק חשמלי.

כחלק מהכנות לשוד גדול יותר, החשודים קדחו חורים בכספת ובחלק נוסף של הרכב, כיסו את החורים בסיליקון ובמדבקות הנושאות את הכיתוב "העישון אסור", זאת כדי לטשטש את מעשיהם - כך על פי האישום. עוד התברר, כי אחד החשודים הוא עובד לשעבר בחברת האבטחה אותה הם התכוונו לשדוד, ולכן הוא מכיר את שיטות הפעולה ואת סידורי האבטחה.

לאחר המעצר, התברר כי מדובר בחוליה שחשודה בשוד של רכב דומה במרכז הארץ שבוצע בהצלחה ב-2017. אלא שאז, השודדים יצאו מבלי להיתפס כשבידיהם 4 מיליון שקלים שעד היום לא נמצאו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו