זירת הטביעה, לפני כחודשיים (צילום: דוברות מד"א, חדשות)
זירת הטביעה באילת | צילום: דוברות מד"א, חדשות

בית המשפט האריך היום (שבת) את מעצרה של האם החשודה במעורבות בטביעתו של בנה בן ה-4 מאמבטיה בביתם שבאילת. על פי החלטת בית המשפט, האם תישאר במעצר לפחות עד יום חמישי.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

מוקדם יותר השבוע פורסם כי יממה לפני האירוע בו הטביעה, על פי החשד, האם את בנה, היא הסתובבה ברחבי השכונה ודפקה על דלתות השכנים וביקשה אנטיביוטיקה עבור הילד. על פי העדויות, טענה האם כי הבן נפצע בעת ששיחק בגן וצעקה כי היא צריכה עבורו אמובלנס.

השכנים המודאגים ניסו להסביר לאם, שמוגדרת תיירת שנישאה לבן זוגה בחו"ל, כי אין להם אנטיביוטיקה וכי היא צריכה לגשת למרפאה או לבית החולים על מנת לקבל תרופה זו. כשלא מצאה אנטיביוטיקה ביקשה מהשכנים גפרורים. השכנים תיארו כי בנוסף צעקה האם כי היא צריכה אמבולנס עבור הפעוט שנפצע.

אחת השכנות שניסתה לעזור לאם תיארה לאחר המעשה כי האישה הייתה מבוהלת למדי "ונראתה משוגעת, כאילו היא איבדה את הראש". אחרים תיארו אותה כמעורערת בנפשה וטענו כי זו הסתובבה ומלמלה לעצמה דברים טרם חזרה לדירה.

אמבולנס הגיע לבניין שבו מתגוררת המשפחה זמן קצר לאחר האירוע המתואר. למרות זאת, הצוות שהוזעק בדק את הילד אך לא נמצאו עליו חבלות שמצריכות טיפול רפואי. עולה השאלה האם מדובר בעוד תקרית אלימה מצד האם שלא הגיע לידי המשטרה. המשפחה עברה לשכונה לפני מספר חודשים והם לא היו מוכרים לרווחה לפני כן: כמו כן אין לאם עבר פלילי.

מבדיקה פסיכיאטרית ראשונה שנעשתה לאם עלה כי מצבה הנפשי קשה וכי יש לה תסמינים פסיכוטיים. בית המשפט האריך את מעצרה בחמישה ימים והאם הועברה לבדיקה מקיפה יותר בבית חולים. גופתו של הילד תועבר לבדיקה שלאחר המוות.