זירת הטביעה, לפני כחודשיים
זירת האירוע, אמש | צילום: דוברות מד"א, חדשות

הפעוט בן ה-4 שטבע אתמול באמבטיה באילת נפטר - כך נמסר הבוקר (שלישי) מבית החולים סורוקה לאחר שאושפז במצב אנוש. אמו של הפעוט נעצרה ובמשטרה צפויים לבקש להאריך את מעצרה לצורך המשך חקירת נסיבות המקרה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"הפעוט הגיע במצב אנוש כשהוא מונשם", אמר ד"ר עימאד אלעמור, רופא ביחידה לטיפול נמרץ ילדים בסורוקה. "במהלך הלילה נעשו מאמצים להצילו, אך חרף המאמצים הרבים ופעולות החייאה ממושכות נאלצנו לקבוע הבוקר את מותו. אנו משתתפים בצער המשפחה".

חקירת נסיבות התקרית שהפכה הבוקר לקטלנית נמשכת: במהלך הלילה התקשו החוקרים לחקור את האם בשל מצבה הנפשי. בנוסף, התברר כי האם ניסתה לאחרונה להתאבד בשל מצב נפשי קשה. בהמשך היא תעבור הסתכלות פסיכיאטרית. בסופו של דבר בוצעה חקירה באזהרה ובמשטרה החליטו לעצור את האם.

ה‏פרטים החדשים על הרקע ומצבה הנפשי של האם מעלים סימני שאלה מטרידים: האם גורמים בסביבתה ואנשי מקצוע סיפקו מענה? האם היה ניתן למנוע את הטרגדיה?

לפני כשנה פרקליטות מחוז דרום הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום חמור נגד אם מאשדוד בגין הטבעת בנה בן הארבעה שבועות בג'קוזי בבית מלון. מפרטי כתב האישום הקשים עולה כי האם סיפרה לחוקרים ש"השכינה משכה את התינוק לתוך המים".

בעדותה מסרה האם כי היא נכנסה לג'קוזי יחד עם בנה התינוק על מנת לקלח אותו. בשלב מסוים, לדבריה, התגלתה לה השכינה ומשכה את התינוק לתוך המים. עוד ציינה כי בשלב זה עזבה את אחיזתה בו ואפשרה לבנה הפעוט לטבוע בטענה כי הוא צריך להיות "מלך המשיח" ולגדול.