לאחר שידור תחקיר "הנוכלים" במהדורה המרכזית בחודש שעבר, המשטרה עצרה אתמול (ראשון) בני זוג בשנות ה-50 לחייהם, בחשד כי הונו במיליוני שקלים למעלה מ-40 קורבנות, במסגרת עסקאות של קניית ומכירת כלי רכב. בתום חקירה סמויה שנמשכה מספר חודשים השוטרים פשטו על ביתם של בני הזוג.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

במהלך החקירה, שמטרתה הייתה להתחקות אחר דפוסי הפעולה של בני הזוג, וכללה מתן צווים לקבלת מידע מבנקים וצ'יינג'ים, נאספו ראיות רבות כנגדם וכנגד חשודים נוספים. ביניהם, מנהל סניף בנק דואר בצפון, אשר נעצר גם הוא יחד עם בני הזוג.

במסגרת החקירה נגבו עשרות עדויות מקורבנות שרומו בעשרות ואפילו מאות אלפי שקלים, ומהן עלה כי החשודים ביצעו עסקאות שונות ומגוונות בכלי רכב. כך הצליחו להוציא במרמה כספים מאותם קורבנות ולשלשל את הכספים לכיסם.

מתוך התחקיר. הונאה של מליוני שקלים (צילום: החדשות)
מתוך התחקיר. הונאה של מליוני שקלים | צילום: החדשות

בחלק מהמקרים הציעו בני הזוג לקורבנות להשקיע איתם בקנייה של רכבי יוקרה ב"מחיר מציאה", ולהנות בהמשך מהרווחים של המכירה. בפועל על פי החשד, בני הזוג לקחו לרשותם את כספי ההשקעה מבלי שבפועל קנו את הרכבים, וכמובן מבלי ששילמו רווחים למשקיעים.

במקרים אחרים החשודים קיבלו כלי רכב חדשים בליסינג, ובניגוד להסכמים מכרו אותם לאנשים פרטיים במחירים נמוכים מהשווי שלהם. החשודים קיבלו לרשותם במזומן 50% משווי כלי הרכב שדרשו, ואת ה50% הנותרים היו פורסים ללקוח בתשלומים נוחים. החשודים היו מבטיחים שבסוף התשלומים יעבור הרכב על שמו של הקונה, דבר שאינו אפשרי תחת חוזה הליסינג.

חלק מהקורבנות גילו שרומו רק לאחר שסיימו לשלם את כל התשלומים עבור הרכב החדש, ולא הצליחו להעביר את הרכב לבעלותם היות והרכבים נותרו משועבדים לבנקים. בני הזוג שהבינו כי הם עומדים להתגלות "נעלמו": הם השכירו דירות על בסיס יומי ותחת זהויות שונות.

בני הזוג נעצרו בחשד לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון וקשירת קשר לביצוע פשע. מנהל סניף בנק הדואר נעצר בחשד לזיוף בנסיבות מחמירות וקבלת דבר במרמה. כל העצורים הובאו אתמול לבית משפט השלום בטבריה, שם הוארך מעצרם של בני הזוג עד ליום ראשון, ומעצרו של מנהל סניף בנק הדואר בצפון הוארך עד ליום רביעי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו