בצל הטלטלה בצמרת המשטרה מסרה אמש (שלישי) במשך מספר שעות שוטרת מהדרום עדות נגד מפקד התחנה שלה, שוטר בדרגת ניצב משנה - בטענה כי הטריד אותה מינית. שיחה שקיימה עם אחת מחברותיה ובה סיפרה על העימות עם המפקד הגיעה לידי חדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אתמול בערב, אחרי שנחקרתי כמה שעות, שלחו אותי לעימות מולו", סיפרה. "הוא אפילו לא העז ליישר אליי מבט ולהגיד את הדברים מול העיניים שלי, הוא בחר רק להשתמש בתשובות מתחמקות".

"אמרתי לו שאני מתביישת בו ובמדים שהוא לובש, שהוא בושה למשטרת ישראל", סיפרה השוטרת תוך שהיא ממררת בבכי. "בחלק מהדברים הוא פחות או יותר הודה אבל בצורה מתחמקת ובכל פעם הוא אמר שאם הוא עשה את זה אז זה לא ראוי".

המפכ"ל לשעבר, יוחנן דנינו (צילום: פלאש 90)
עוד שערורייה במשטרת ישראל. המפכ"ל דנינו | צילום: פלאש 90

"הוא שכח שהוא בעל דרגות ואני שוטרת פשוטה"

"היו גם שלבים שבמקום להגיד 'וואלה, עשיתי טעות, ניצלתי את הכוח שלי', הוא פשוט ניסה להביא את זה עליי, למה אני לא עצרתי אותו", הוסיפה השוטרת. "הוא שאל למה לא פשוט קמתי וביקשתי ממנו לעצור. הוא פשוט שכח שהוא בעל דרגות ואני שוטרת פשוטה".

השוטרת הדגישה כי היא שלמה מאוד עם ההחלטה להתלונן על הקצין הבכיר - מפקד תחנת משטרה גדולה בדרום. "אין לי לרגע אחד אפילו חרטה", היא אומרת. "אני עוברת תקופה מאוד מאוד לא קלה. לעמוד מול אנשים ולהסביר למה קמתי והתלוננתי נגד מפקד תחנה זה לא פשוט".

"אני מרגישה שהוא פשוט ניצל את הכוח והמעמד שלו והעביר שקרים למח"ש", אמרנ השוטרת. "במקום שיתנצל על המעשים שלו, ביום של הפרשה עם הסמפכ"ל הוא בוחר לשלוח לי הודעה כל כך מטופשת, בשעות מאוחרות של הלילה, שלא מתפרש מזה שום דבר חוץ מסוג של ניסיון לפייס אותי".

מחלקה לחקירות שוטרים, מח"ש, מחש (צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות)
פרשה נוספת שנחקרת במח"ש | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות

"הוא פשוט רצח לי את האופי"

"הוא פשוט עשה לי רצח אופי, הוא רצח לי את האופי, והכלל בגלל שהוא הבין שבעלי נכנס לתמונה, כי אחרת הוא לא היה מתנהג בצורה הזו", אמרה השוטרת. "הוא שואל אותי על בעלי במקום להתעסק במה אני עוברת, במה אני חווה, בזה שחוויתי תקיפה במשרד".

עורכי הדין גיא אופיר ועופר רוזנבלום, המייצגים את המתלוננת, ומתמחים בדיני עבודה, אומרים: "ניצב המשנה לא בחל להטריד מינית את מרשתנו אפילו מול שוטרים נוספים, באדישות מוחלטת להשפלה הנוספת, שמקורה בעצם ביזויה בפומבי, כאובייקט מיני שאמור לספק את צרכיו המיניים".

עו"ד גיא אופיר (צילום: באדיבות המצולם)
עורך דין גיא אופיר | צילום: באדיבות המצולם

בעקבות תלונת השוטרת הורחק הקצין הבכיר מהתחנה ל-14 יום. לאחר שנחקר אמש ביחידה לחקירות שוטרים הוא שוחרר בתנאים מגבילים ונאסר עליו ליצור קשר עם שוטרים ושוטרות.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv