המתלוננת טוענת: "המשטרה מתנכלת" (צילום: פלאש 90 אורי לנץ, חדשות)
יפוטר מהמשטרה. ניצב מור | צילום: פלאש 90 אורי לנץ, חדשות

סגן המפכ"ל ניצב ניסים מור, שנחקר בחשד לביצוע עבירות מין בתשע שוטרות לפחות, יפוטר מתפקידו בכפוף לשימוע ואישור השר לביטחון פנים: כך החליט אמש (רביעי) מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המפכ"ל קיים דיון עם ראש אגף משאבי אנוש, שהניח לפניו המלצה לפטר את מור - זאת בעקבות חומרים שהועברו מהמחלקה לחקירות שוטרים על תוצרי חקירתו עד כה. מהחומרים האלה עולה כי סגן המפכ"ל חשוד בביצוע מעשים חמורים ובהם הטרדות מיניות ושיבוש מהלכי חקירה - ולפיכך אין מקום להיעתר לבקשתו לפרוש מרצונו. 

המפכ"ל לשעבר, יוחנן דנינו (צילום: פלאש 90)
הורה לפטר את מור בכפוף לשימוע. המפכ"ל דנ | צילום: פלאש 90

ניצב נסים מור החליט שלא לממש את זכות השימוע שניתנה לו. לדבריו הוא ממילא הגיע לגיל הפרישה ואלמלא כוונתו להתמודד על תפקיד המפכ"ל הוא היה פורש עוד קודם לכן. פרקליטו, עו"ד מיכה גבאי, אמר אמש לחדשות 2 כי ההחלטה על הפיטורים של ניסים מור נכונה וראויה בשל התנהגותו הלא מוסרית ולא אתית.

 "ניצב ניסים מור הכחיש את מערבותו בעבירות פליליות", טען. "רק בגלל שמדובר בסגן המפכ"ל ובשל המעשים המיוחסים לו - מערכות יחסים עם שוטרות בהסכמה - רק בגלל זה ההחלטה לפטרו במקומה". היום יתייצב ניצב מור לחקירה נוספת במח"ש - שלישית במספר.

משמעות ההחלטה לפטר את מור נועדה להעביר מסר לציבור - וגם לשוטרים ולקצינים במשטרה, לפיו הפיקוד הבכיר לא יקבל ולא יעבור לסדר היום על מעשים מהסוג הזה. שלשום ביקש ניצב מור לפרוש מתפקידו, אולם המפכ"ל דנינו סירב לבקשתו - עד להגעת תוצאות החקירה שניהלו במח"ש.

ביום שני נחקר מור בפעם השנייה ומתברר כי במהלך החקירה הטיחו בו חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים כי הוא חשוד גם שביצע עבירת מין בקצינה בדרגת סגן ניצב. כבר לא מדובר כאן בחשד לעבירות מין בשוטרות זוטרות, אלא בקצינה בכירה יחסית. מור מצדו מכחיש מכל וכל את החשד הזה.