הניצב החשוב בהטרדה מינית (צילום: חדשות 2)
ניצב נוסף חשוד בהטרדות מיניות | צילום: חדשות 2

עוד טלטלה בצמרת המשטרה: קצין נוסף בדרגת ניצב נחקר היום (רביעי) במחלקה לחקירות שוטרים בחשד להטרדות מיניות של כמה שוטרות הכפופות לו. הניצב נחקר באזהרה בעקבות מידע שהגיע לחוקרים, לפיהם עולה חשד כי הטריד מספר שוטרות בעת האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כבר לפני מספר חודשים הגיע לידי המחלקה לחקירות שוטרים מידע שהעלה חשד לביצוע עבירות מין, אך במקרים אלה דובר על מקרים ישנים שעל חלקם אולי חלה התיישנות.

בתום חקירתו של הקצין יועבר המידע למפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו, שיידרש להחליט כיצד לנהוג. בצמרת המשטרה מעריכים כי גם הניצב המדובר ייאלץ לפרוש מתפקידו בעקבות החשדות נגדו.

תמונות ניצבים
טלטלה בצמרת המשטרה | צילום:

"גם בניקוי אורוות צריך שיישארו סוסים"

אחד מפקודיו של הניצב אמר בעקבות חקירתו כי "הוא איש מקצוע שנותן חופש פעולה למפקדי התחנות וחשוב לו השירות לאזרח. הוא לא משדר לחץ. זה טירוף מה שקורה עכשיו".

בהתייחסו לשורת הפרשות המביכות שהביאה לפרישתם של 6 ניצבים בחודשים האחרונים, אמר השוטר: "גם בניקוי אורוות צריך שיישארו סוסים. בסוף לא יישאר אף אחד. כבר לפני כמה חודשים שמו נקשר כביכול עם מקרה של לכאורה קשר או הטרדה מינית של למעלה מעשור. אז לא יצא מזה כלום".

אילוסטרציה (צילום: חדשות)
עוד ניצב חשוד בהטרדות מיניות | צילום: חדשות

"הפרשיות האחרונות במשטרה בעניין ההטרדות המיניות מקוממות ומעוררות בי שאט נפש של ממש ומערערות את אמון הציבור במשטרה", אמרה ח"כ מירי רגב, יושבת ראש ועדת הפנים של הכנסת המפקחת על עבודת המשטרה. "עם זאת, יש לאפשר לגורמי האכיפה לבצע ולסיים את החקירה ולא להכתים את צמרת המשטרה כולה".

סגן המפכ"ל פוטר בעקבות חשדות שהטריד שוטרות

רק לפני שבוע החליט מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו לפטר את סגנו ניצב ניסים מור, שנחקר בחשד לביצוע עבירות מין בתשע שוטרות לפחות. זאת, בכפוף לשימוע ואישור של השר לביטחון פנים.

המפכ"ל קיים דיון עם ראש אגף משאבי אנוש, שהניח לפניו המלצה לפטר את מור - זאת בעקבות חומרים שהועברו מהמחלקה לחקירות שוטרים על תוצרי חקירתו עד כה. מהחומרים האלה עולה כי סגן המפכ"ל חשוד בביצוע מעשים חמורים ובהם הטרדות מיניות ושיבוש מהלכי חקירה - ולפיכך אין מקום להיעתר לבקשתו לפרוש מרצונו. 

המפכ"ל לשעבר, יוחנן דנינו (צילום: פלאש 90)
ניצב 7 יפרוש בתקופת דנינו? | צילום: פלאש 90

ניצב נסים מור החליט שלא לממש את זכות השימוע שניתנה לו. לדבריו הוא ממילא הגיע לגיל הפרישה ואלמלא כוונתו להתמודד על תפקיד המפכ"ל הוא היה פורש עוד קודם לכן. פרקליטו, עו"ד מיכה גבאי, אמר אמש לחדשות 2 כי ההחלטה על הפיטורים של ניסים מור נכונה וראויה בשל התנהגותו הלא מוסרית ולא אתית.

 "ניצב ניסים מור הכחיש את מערבותו בעבירות פליליות", טען. "רק בגלל שמדובר בסגן המפכ"ל ובשל המעשים המיוחסים לו - מערכות יחסים עם שוטרות בהסכמה - רק בגלל זה ההחלטה לפטרו במקומה". היום יתייצב ניצב מור לחקירה נוספת במח"ש - שלישית במספר.