חקירת מותו הטראגי של יובל קסטלמן: ממצאי החקירה עולה כי קסטלמן ז"ל הספיק לירות כדור אחד בלבד לעבר שני המחבלים, במהלך הפיגוע בירושלים בשבוע שעבר. מותם של השניים נגרם מירי שביצעו לעברם שני החיילים שהיו במקום, בהם גם חייל המילואים שירה שלא כדין והרג את קסטלמן.

גורם שמעורב בחקירה אמר ל-N12 כי קסטלמן נהרג משלושה כדורים שפגעו בו ויצאו מגופו, כאשר עובדה זו התבררה בצילום CT. לאחר מכן התייתר הצורך בנתיחת הגופה: בהיעדר קליעים ועם הודאה מלאה של החייל בירי לעברו, נתיחת הגופה לא הייתה מעלה או מורידה כהוא זה מהראיות שנדרשות בחקירה, שכן אין מחלוקת על סיבת המוות ועל זהות היורה, הוסיף הגורם.

חקירת מותו של יובל קסטלמן ז"ל - סיקור N12

דברי הגורם שמעורב בחקירה נאמרים בהתייחס לביקורת מרומזת של בית המשפט על שלא נערכה נתיחה לגופה. בית המשפט קבע עוד שיש יסוד סביר בחשד לביצוע ירי שלא כדין, אך ישנם סימני שאלה לגבי עוצמת הראיות.

ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה: "לצערנו מאז הפיגוע מפורסם מידע הכולל גם דיסאינפורמציה וחלקי עובדות, באופן שיש בו להטעות את הציבור. הממצאים שנאספו בידי המשטרה כוללים בין היתר, תיעוד ויזואלי, ממצאים פורנזיים, עדויות של עדי ראייה ועדות של חייל המילואים, שעל פי החשד החשיד בשוגג את יובל כמחבל שלישי - וביצע את הירי לעברו שגרם למותו הטראגי".

יובל דורון קסטלמן
יובל קסטלמן ז"ל

"היות וסיבת המוות ברורה, ובבדיקה מקיפה שנערכה בבית החולים - לא נמצאו קליעים בגופו של קסטלמן ז"ל, ומתוך רצון לאפשר לבני המשפחה את קבורתו בהקדם - הוחלט שלא לבצע נתיחה שלא תתרום למארג הראייתי הקיים במקרה זה", הוסיפו במשטרה. "כפי שדיווחנו, היות ומדובר בחייל מילואים - חקירת הירי הועברה ביום שלאחר הפיגוע להמשך טיפול חוקרי המשטרה הצבאית. אנו משתתפים בצער משפחת קסטלמן על אובדנם ובטוחים כי חקירת המקרה תמוצה עד תום".