מותו של יובל קסטלמן ז"ל: מרים נביאה פריג'ה, אשתו של אביעד החשוד בירי ביובל במהלך הפיגוע בירושלים בשבוע שעבר, סיפרה היום (שלישי) על השעות שלאחר הפיגוע ועל הרצון לפנות ולדבר עם משפחתו של יובל. "כרגע הם נגדנו וזה בסדר ומובן, חשוב לי להגיד שאנחנו אוהבים אותם", שיתפה. אחרי שבית המשפט האריך ביום את מעצרו של אביעד החשוד, אחיו של יובל ז"ל האשים: "זו הייתה פשוט הוצאה להורג".

"כמה זמן אחרי האירוע אביעד התקשר וסיפר מה שקרה", תיארה מרים. "הוא עדיין לא ידע שמדובר ביהודי. באותו הערב הלב שלנו היה איתם - היה לנו נורא קשה לשמוע שהוא מת". היא הוסיפה: "כמובן שהיו עוד יורים, אנחנו לא יודעים עוד מי הם בוודאות. הלב שלנו עם המשפחה, למרות שכרגע הם נגדנו וזה בסדר ומובן".

מרים המשיכה: "חשוב לי להגיד שאנחנו אוהבים אותם וכואבים איתם". בבית המשפט היא ראתה לראשונה את המשפחה: "ליבי איתם, אמרתי שאנחנו אוהבים אותם ופחדתי להגיד את זה כי ראיתי שיש להם כעס. אני רוצה לפנות אליהם ולשמוע על יובל, על המידות הטובות והגבורה שלו".

אביעד פריג׳ה
אביעד פריג׳ה בבית המשפט
מרים נביאה פריג'ה (צילום: N12)
מרים נביאה פריג'ה | צילום: N12

"זו הייתה שבת נוראית", היא הוסיפה. "למרות שהוא כבר חזר הביתה זו הייתה שבת נוראית. ניסינו להקל על העצב והלב נשבר". לדברי מרים, אחרי נטרול המחבלים אביעד פנה לשוטרים בזירה וביקש שיתחקרו אותו: "הוא הביא את הנשק ופעל לפי ההנחיות".

אחיו של יובל: "המערכת לא איתנו"

אביעד, החשוד שירה למוות ביובל קסטלמן במהלך הפיגוע בירושלים בשבוע שעבר, חשוד בהמתה בקלות דעת וב"התנהגות שאינה הולמת". בית המשפט האריך אמש את מעצרו ביממה והוא צפוי להגיע לבית המשפט הערב לדיון נוסף בעניינו.

"זו הייתה פשוט הוצאה להורג בשטח", האשים שקד, אחיו של יובל ז"ל, "היה ירי באדם שהרים ידיים וזה בכלל לא רלוונטי מה עבר לחייל בראש באותו רגע - זו פשוט הוצאה להורג בשטח".

שקד התייחס לעמדת גורמי האכיפה ותקף: "קשה לי להבין איך הפרקליטות לא רואה את זה ככה. אני לא משפטן, אני אח של יובל, אבל זה כאב לשמוע כאילו הדבר הזה הולך לצאת בעבירה הזו. בתור מי שקם מהשבעה, נסע לבית הדין והיה פה שעות אני יוצא מכאן בתחושה שהמערכת לא איתנו בסיפור הזה. זו תחושה קשה".

יובל דורון קסטלמן (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12)
יובל קסטלמן ז"ל | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12

עורכי הדין שלומי ציפורי ורן כהן רוכברגר, שמייצגים את חייל המילואים אביעד פריג'ה, מסרו: "בית הדין האריך את המעצר בכמה שעות, אבל גם הביע את דעתו להמשך הדרך. כפי שטען אביעד לאורך כל שלבי ביצוע הירי, הוא היה בטוח שמדובר באחד המחבלים שם בזירה. השופט אמר שבהתחשב בנסיבות מנקודת מבטו ובתיעודים שראה מהזירה, הוא השתכנע בכנותו. החקירה לא הסתיימה, אנחנו יוצאים מאוד מעודדים מהדיון".

עו״ד רן כהן רוכברגר (צילום: פול ידיעות אחרונות)
עו״ד רן כהן רוכברגר שמייצג את החשוד | צילום: פול ידיעות אחרונות
עורך שלומי ציפורי (צילום: פול ידיעות אחרונות)
עו"ד שלומי ציפורי שמייצג את החייל החשוד | צילום: פול ידיעות אחרונות

עורכי הדין הוסיפו: "זה אירוע טרגי שכל המדינה כואבת אותו, זה אירוע טרגי ששני גיבורים הסתערו, חרפו נפשם מול אש צולבת של מחבלים. באירוע של פיגוע מתגלגל, אחד הסתער, יובל ז"ל,  נפגע ונפל, המסתער השני היה אביעד החשוד. אביעד עשה כל שיכול היה וכל שהאמין שיכול היה עשה לטובה ולנטרל את האיום. אנחנו מאמינים שכל האירוע, עם הטעות הטרגית, לא צריך להיות נידון בהליך פלילי".