רומן זדורוב החל היום (שלישי) את היום השני לעדותו במשפטו החוזר בבית המשפט המחוזי בנצרת. אתמול סיפר זדורוב כי הודה ברצח הילדה תאיר ראדה לאחר שהמדובב "ארתור" שכנע אותו. "ההודאה ברצח נעשתה בלחץ החוקרים, הם שאלו אותי איפה ראיתי את הילדה ולא ידעתי, הבנתי שאני חייב לענות", העיד הבוקר זדורוב. בהמשך תיערך חקירה נגדית שבה נציגי הפרקליטות ינסו להראות סתירות בעדות זדורוב.

במהלך העדות העבירו השופטים ביקורת מסויימת על הליך השחזור המשטרתי, על כך שזדורוב החזיר לשוטרים את הסכין מפלסטיק בשחזור בעוד שהרוצח קפץ עם הסכין ויצא מהתא. בשלב החקירה הנגדית התנהל ויכוח בין השופט קולה לתובעת עו"ד מיטל חן רוזנפלד, שסרבה להקרין קטע בפני הנאשם זדורוב.

זדורוב אמר על הדודכן ביום השני לעדותו: "אני שיקרתי למדובב בכל דבר ששאל, קשקשתי, זרמתי איתו בכל דבר שעלה לי לראש". סנגורו של זדורוב, עו"ד ירום הלוי, חוקר אותו "יש הבדל בין מה שסיפרת למדובב לבין השחזור. אמרת ש(תאיר) ביקשה סיגריה, לא נתת - והיא התחילה לקלל.בשחזור אתה לא מספר את זה, אמרת שהיא רק קיללה". זדורוב: "אני לא יודע. היה הרבה שקר, יכול להיות ששכחתי".

תאיר ראדה (צילום: באדיבות המשפחה)
תאיר ראדה ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

עו"ד הלוי אמר לזדורוב: "למדובב סיפרת שתאיר ירדה למקלט ושהלכת אחריה". זדורוב שב ואומר כי שיקר למדובב "ארתור". "כשהלכתי לשחזור עשיתי את כל התשובות שרצו, ידעתי שאני סגור בתיק רצח. רציתי את העונש הקל ולא מאסר עולם", אמר.

בשלב זה החל עו"ד הלוי לשאול לגבי שחזור הרצח שערכה המשטרה. "סיפרת שבמדרגות ליד מה שקראת שירותי בנות בקומה הראשונה פגשת אותה והיא אמרה בן זונה וזה והתחלת לטפס. לאיפה התכוונת להגיע בשחזור?", שאל הסנגור. זדורוב ענה שהתכוון להגיע לשירותי המורות בקומה השנייה, כי שם הבין מהמשטרה שהאירוע היה. "כשבאתי לעלות לקומה השנייה עצרו אותי, ואז ראיתי את הדלת שכתוב עליה משהו וזיהיתי את המקום מהטלוויזיה, ששם היה הרצח", אמר זדורוב.

זדורוב סיפר שכשנכנס לשירותי הבנות, הוא ראה את הדלת של תא מספר 2 פתוחה, ומספר 1 סגורה. "אני זוכר ששאלו בחקירה איפה הייתה הילדה, אמרתי ליד התאים אמרתי בין 1-2. בשאלות שלהם הם נתנו לי רמז להגיד שזה באזור של זה", אמר זדורוב. "כשנכנסתי וראית שתא 2 פתוח מיד הבנתי ואמרתי להם שזה תא 1-2. לפי הלוגיקה אם בנאדם בורח מרוצח הוא נכנס כמה שיותר מהר לתא קרוב. אז זה 1-2".

השירותים שבהם נרצחה תאיר ראדה
השירותים שבהם נרצחה תאיר ראדה, מתוך השחזור

עו"ד ירום הלוי שאל את זדורוב לגבי דלת תא השירותים. "ניסיתי לזכור אבל לא ידעתי מה לענות, שיניתי לפי השאלות שלהם", אמר זדורוב. "לא ידעתי מה עשה הרוצח, לא יכול להסביר להם את התשובה". עו"ד הלוי: "כשאתה אומר נעלתי מבחוץ, החוקר אומר לך לא מבפנים, אתה עונה מהחוץ". זדורוב השיב: "נתתי לחוקר תשובות שמתאימות לו, חיפשתי תשובה שמתאימה לו ואם ימשיך לשאול - אני אשנה שיהיה מתאים לו".

עו"ד ירום הלוי אמר שבשחזור זדורוב הראה איפה תאיר נפלה. זדורוב השיב על כך כי בלוגיקה שלו, "זה היה הגיוני שאם רוצח נותן מכה הילדה נופלת בין הקיר והאסלה בצד שמאל. אחרי השחזור יצאתי מהתא ברגל. אנטולי שאל 'רגע, איך יצאת?', ואז שיניתי מיד שקפצתי מהתא".

לשאלתו של עו"ד הלוי מה קרה אחרי השחזור, אמר זדורוב: "לקחו אותי לחקירה שוב, שאל אם קפצתי. שאל על השערות של הילדה ואמרתי לו שתפסתי בשיער" עו"ד הלוי: "אנטולי שואל אותך אחרי השחזור, אחרי שקפצת איך נעלת את התא?" זדורוב: "לא זוכר, עניתי רק שיהיה מבסוט מהתשובה שלי עניתי מה שהיה מתאים לי".

כשעו"ד הלוי אמר שרומן נשאל שוב ושוב היכן דקר את תאיר, השיב זדורוב: "אמרתי לא יודע, תגידו מה שאתם רוצים אני אחתום וזהו, יראו בבית משפט שאני שיתפתי פעולה עם המשטרה ואקבל עונש פחות ממאסר עולם". עו"ד הלוי שאל: "אתה קיבלת סכין מפלסטיק בשחזור, זוכר מה עשית איתה בשחזור?". השופטים העירו:
"ככה עושים שחזור? רומן עושה שחזור ומוסר לשוטר אבל לכאורה בזמן אמת הרוצח קפץ עם הסכין. למה השוטר לוקח? זה היה שחזור".

החקירה הנגדית

בשלב החקירה הנגדית, התובעת עו"ד מיטל חן רוזנפלד לא רצתה להראות לזדורוב את כל הקטע שהוקרן באולם מההתחלה בשלב זה. השופט קולה כעס: "אנחנו רוצים לראות הקטע מההתחלה. אתם לא רוצים להראות את זה? לא מעניין אתכם להגיע לחקר האמת?". עו"ד מיטל חן רוזנפלד השיבה: "אדוני לא יכול להטיח בתביעה של מדינת ישראל הטחות כאלו קשות. אין לנו בעיה שההרכב יראה, אלא שהעד יראה, ולהראות את ההקשר המלא".

אולגה זדורוב ורומן זדורוב (צילום: N12)
אולגה ורומן זדורוב, ארכיון | צילום: N12

לאחר שהתובעת שאלה את זדורוב למה התשובות שהוא נתן למעסיקו לאחר הרצח הצריכו הסבר, סניגורו, עו"ד ירום הלוי, הטיח בתביעה: "תתביישו לכם". השופט אשר קולה מתח ביקורת גם הוא על התביעה: "זה לא בסדר, המעסיק שלו שינה את עדותו, הדוגמה לא טובה", ופנה לשני הצדדים: "אני לא רוצה לכעוס. אתם עסוקים בלריב ולא להקשיב".

התובעת טענה שזדורוב אמר גם בחקירה וגם למדובב כי "ילדה נפלה באסלה". השופט קולה: "לא, זה לא נכון, זה מה שאמר לו המעסיק". התובעת השיבה: "השיחה הראשונה שמעלה רומן עם ג'נח (המעסיק) עוד לפני החקירה, זה עולה ביום שנעצר עם המדובב".