רומן זדורוב החל היום (שלישי) להעיד בבית המשפט המחוזי בנצרת. הוא צפוי למסור את עדותו במשפט החוזר שמתנהל בעניינו. עדותו של זדורוב פותחת את שלב ההגנה, ובהמשך יעידו אנשים נוספים כמו א"ח מהפרשה, וכן ד"ר חן קוגל, מנהל המכון לרפואה משפטית.

את זדורוב חוקר סניגורו, עו"ד ירום הלוי. "נולדתי באי קרים ב-1978. אחרי שסיימתי תיכון התגייסתי לצבא. בשנת 2001 באתי לבקר את המשפחה שלי שעלתה לארץ ב-1998", פתח זדורוב את עדותו. כשנשאל על ידי עו"ד הלוי מתי התחיל לעבוד בבית הספר "נוף הגולן", השיב זדורוב: "התחלתי לעבוד בנובמבר 2006, התחלתי לעבוד שם בתור שיפוצניק במקלט".

לאחר מכן, התבקש זדורוב לתאר מצבים שבהם ניתקו לו ילדים מבית הספר את הכבלים במהלך העבודה: "זה היה קורה לי לא מעט פעמים. פעם אחת פגשתי ילדה בלונדינית שניתקה לי את הכבל. אבל זה ילדים, הם עושים שטויות, מה אני אעשה", השיב זדורוב.

"הסכין באורך 10 ס"מ"

"אני מגיע לעבודה עם חולצת ג'ינס ומכנס ג'ינס. יש לי 2 סוגים של בגדים בבוקר - בגדי עבודה ובגדים נקיים שמחליף בסוף יום העבודה", המשיך זדורוב. עו"ד הלוי המשיך בחקירתו ושאל: "אם אני מבין אותך, אתה מגיע בבוקר עם בגדים נקיים וכשאתה יוצא מהעבודה אתה מחליף את הבגדים", זדורוב השיב בחיוב.

רומן זדורוב (צילום: דויד כהן, פלאש 90)
רומן זדורוב בבית המשפט | צילום: דויד כהן, פלאש 90

"הייתי הולך לקפיטריה בסוף יום הלימודים, עושה קפה בחדר מורים מדי פעם בהפסקות", השיב זדורוב לשאלת עו"ד הלוי באילו מקומות היה מסתובב בבית הספר. הלוי המשיך ושאל: "איפה הייתה הסכין היפנית שעבדת איתה?", זדורוב השיב: "מצד ימין על החגורה". הלוי ביקש מזדורוב לתאר לו את הלהבים שהיו בסכינים: "היו לי 2 להבים נוספים, 10 ס"מ בערך", ענה זדורוב.

"בערך בסביבות 17:00 סיימתי לעבוד. פגשתי בחדר אוכל בחורה שעבדה כמנקה ועוד בחור", המשיך זדורוב בעדותו. הלוי שאל את זדורוב מה עשה עם תיק העבודה שלו ביום הרצח. "באותו יום לא הייתי עם האופניים שלי. התקשרתי לאשתי שתבוא לקחת אותי ותעזור לי עם תיקי העבודה שלי. אשתי אמרה לי שהילד לא מרגיש טוב, אז אמרתי לעצמי שאבוא לקחת את התיק ביום אחר. אחר כך הלכתי ברגל לבית שלי, בערך 10 דקות הליכה", השיב זדורוב.

"ראיתי שמספרים על ילדה שמתה"

"ראובן גנח (מנהל) אמר לי בטלפון שילדה נפלה בשירותים, למחרת ראיתי בטלוויזיה שמספרים על ילדה שמתה", השיב זדורות לשאלת עו"ד הלוי מה קרה לאחר שהגיע הביתה ביום הרצח. "אני בחקירה אמרתי כל הזמן שראובן אמר לי על ילדה שנפלה על האסלה בשירותים", המשיך זדורוב.

עו"ד הלוי המשיך ושאל את זדורוב מה קרה יום למחרת הרצח. "ידענו שהיה רצח בבית הספר. למחרת באתי עם אשתי לבית ספר לקחת את הציוד שלי. היה שוטר שעמד בכניסה, אמרנו לשוטר שאנחנו באנו לקחת את הציוד", המשיך זדורוב בעדותו. "הוא אמר שידבר עם המפקדים שלו. הוא חזר ואמר שהיום אי אפשר להיכנס, הוא לקח את הטלפון שלי ואמר שיתקשרו אליי".

רומן זדורוב, עו"ד ירום הלוי (צילום: דויד כהן, פלאש 90)
זדורוב עם עורך דינו, ירום הלוי | צילום: דויד כהן, פלאש 90

בהמשך, עו"ד הלוי שאל את זדורוב על אוסף הסכינים שנמצא אצלו בבית. "אצלי יש הרבה סכינים. בארגז העבודה סכינים יפניות ובבית שלי סכינים אחרות. אני אוהב לאסוף סכינים, זה תחביב", השיב זדורוב.

"ראיתי רק סרטים אירוטיים"

הלוי המשיך בחקירת העד זדורוב ושאל: "רומן, מה היית מחפש במחשב שלך?", זדורוב השיב: "מוזיקה". הלוי המשיך: "סרטים? היית רואה סרטי סקס?". "כן, הייתי רואה רק סרטים אירוטיים, לא פורנו", ענה זדורוב.

הלוי המשיך והקשה על זדורוב: "מה זה סנאף? אתה יודע שמצאו אצלך במחשב תמונות של ילדות עירומות במחשב". זדורוב הגיב: "לא ידעתי מה זה סנאף עד שאתה הסברת לי, אני אמרתי את זה גם בחקירה. אני בטוח לא חיפשתי תמונות של ילדות קטנות, לא מקובל אצלי דברים כאלה".

"חזרנו לבית הספר פעם נוספת, הפעם לא היה שם אף אחד. אני ואשתי נכנסנו למקלט, לקחנו את הדברים שלי וחזרנו הביתה", המשיך זדורוב בעדותו. "זרקתי את המכנס שהיה קרוע. אחר כך, המכנס השני היה כבר קטן עליי ולא נוח לעבודה, זרקתי את זה", ענה זדורוב לשאלת עו"ד הלוי מה הוא עשה ביום שבת שלאחר הרצח.

"אני לא רצחתי את תאיר"

"מה עשית עם המכנסיים", שאל הלוי. "לא עשיתי כלום. בדרך כלל מי שמכבס זה אבא של אולגה, אבל באותו יום הוא לא היה בבית, אז אני כיבסתי", המשיך זדורוב. "ביום ראשון הלכתי לעבודה, אחר כך התקשרו מהמשטרה אז עניתי לכל שאלה. שחררו אותי וחזרתי לעבודה".

עו"ד ירום הלוי (צילום: דויד כהן, פלאש 90)
עו"ד ירום הלוי | צילום: דויד כהן, פלאש 90

הלוי הקשה על זדורוב: "אתה נאשם ברצח הילדה תאיר ראדה ז"ל". "אני לא רצחתי את תאיר, אין לי שום קשר לרצח הזה", השיב זדורוב. בשלב זה, הלוי הציג לבית המשפט קטע מתוך התא שבו היו רומן והמדובבים ושאל: "למה סיפרת למדובבים על בדיקת הפוליגרף?", זדורוב השיב: "לא ידעתי שמדובר במדובבים. אני הייתי בשוק, המום. פתאום עצרו אותי ואמרו לי שרצחתי ילדה, אז סיפרתי למישהו שהיה בתא איתי במעצר על הפוליגרף. חשבתי שיעזרו לי".

"הבנתי שהלך עליי, שמחכה לי מאסר עולם"

"למה הודית ברצח של תאיר", שאל הלוי את זדורוב. "זה היה אחרי כמה תהליכים, במשטרה אמרו לי שאני שיקרתי. אמרו לי שמצאו את הדם שלי במעבדה", ענה זדורוב. "אחר כך חזרתי לארתור (מדובב) בתא, אמרתי לו שהם אומרים לי שיש להם את כל הפרטים עליי. אמרתי לו שהם משקרים, והוא אמר לי 'מה פתאום, המשטרה כאן בארץ לא משקרת. עדיף לך לעשות איתם עסקה, תגיד להם שהיא עיצבנה אותך, תגיד להם שהיא ביקשה סיגריה', הוא אמר שיעשו לי הצגה".

"הייתי נאיבי, הייתי טיפש שהלכתי עם ארתור. הקשבתי לכל מה שאמר. הוא היה בשבילי כמו עורך דין, אני באותה תקופה לא ידעתי עברית וביקשתי עורך דין שודע לדבר רוסית. שלחו לי עורך דין שלא מבין ולא מדבר רוסית, אז הייתי מתוסכל מהעניין. ארתור בשבילי היה ממש כמו עורך דין וממנו הבנתי שהלך עליי, שזהו, שמחכה לי מאסר עולם, שאין דרך חזרה", המשיך זדורוב.

בהמשך העדות סיפר זדורוב: "אחד החוקרים אמר לי בחקירה - 'אתה יודע שאנסו את הילדה ואחר כך רצחו אותה? בהמשך עוד חוקר אמר לי את זה". על השאלה מה ציפה שיתגלה לאחר שהתברר לו החשד לאונס, השיב זדורוב: "ציפיתי שימצאו DNA מהזרע של האנס וAככה יימצאו את הרוצח".

אתמול פירסמנו ב"מהדורה המרכזית" על מידע שעשוי לחזק את ההגנה: מבדיקה שערכה המשטרה לממצאים של זדורוב מזירת הרצח, לא נמצאה כל התאמה ל-DNA של זדורוב על תאיר ראדה, וכן לא נמצא DNA של ראדה על זדורוב. בכך מצטרפת הבדיקה החדשה ל-2 בדיקות קודמות שהעלו מסקנה דומה.

בין הפרקליטות למכון לרפואה משפטית ישנה הבנה שאת אפיון ה-DNA במשפט יבצעו מומחי המכון. עם זאת, בצעד חריג ביקשה הפרקליטות מהמשטרה לבצע הפעם את הבדיקה, שכבר בוצעה פעמיים, תוך שימוש בטכנולוגיה חדשה. בין המוצגים שנבדקו: סכין, חולצות, מכנסיים ונעליים.

המומחה המשטרתי טען: "לא נמצאה עדות לתרומותו של זדורוב לפרופילי ה-DNA שהתקבלו מבגדיה של תאיר ראדה". עוד הוסיף המומחה ש"לא נמצאה עדות לתרומתה של תאיר ראדה לפרופילי ה-DNA שנבדקו בתיק".