משפט הדיבה של משפחת נתניהו: בית משפט השלום בת"א דחה הבוקר (רביעי) את בקשת ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, שלפיה בני משפחת נתניהו ימסרו פרטים מתחום בריאות הנפש.

אולמרט הגיש את הבקשה במסגרת תביעת לשון הרע שמתנהלת בין הצדדים, לאחר שאולמרט כינה את יאיר, שרה ובנימין נתניהו "חולי נפש" בשני ריאיונות בתקשורת.

השופט עמית יריב הורה לבני משפחת נתניהו להשיב לחלק מן השאלות שנכללו בשאלון ששלח אולמרט, אך הדרישה לחייב את התובעים להשיב לשאלות הנוגעות למצבם הנפשי ולהיבדק ע"י פסיכיאטר מטעמו – נדחתה. עוד קבע בית המשפט כי אולמרט יישא בהוצאות הבקשה בסך 7,500 שקלים, ללא קשר לתוצאות ההליך העיקרי.

"החלטה מאכזבת, אך צפויה, לצערנו", אמרעו"ד אמיר טיטונוביץ, המייצג את אולמרט. "עם זאת, ראוי לשים לב לכך, שבניגוד לפרסומים, הבקשה לחשיפת המידע בנוגע למצבם הנפשי של שלושת התובעים נדחתה רק 'בשלב זה', ובית המשפט אפשר למר אולמרט לשוב ולבקש את אותם הדברים, בהמשך המשפט. בכל מקרה, ננתח את ההחלטה כראוי, ונשקול נקיטה בהליך ערעורי".

בחודש שעבר נפתח בבית המשפט הדיון בתביעת לשון הרע במסגרתה משפחת נתניהו תובעת מאולמרט 837 אלף שקלים. אולמרט טען בכתב ההגנה שלו ש"חולה נפש זה לא כינוי גנאי". הוא טען יהיה שעל משפחת נתניהו להעמיד את עצמם לבדיקה של רופא מומחה על-מנת שאולמרט יוכל להתגונן בפני התביעה ולהוכיח את האמת שבדבריו.

למרות ניסיונות השופט, הצדדים לא הצליחו להגיע לפשרה והתביעה תימשך בבית המשפט, כאשר הדיון הקרוב צפוי להתקיים ב-26 באפריל.