לאחר האיומים – מגיעה התביעה: משפחת נתניהו הגישה הבוקר (חמישי) כתב תביעה כנגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בגין הוצאת דיבה. התביעה, על סך 837 אלף שקלים, מתייחסת לשני ריאיונות שהעניק אולמרט לכלי התקשורת בהם טען כי ראש הממשלה, רעייתו ובנו הם "חולי נפש" הזקוקים לטיפול פסיכיאטרי.

בכתב התביעה טוענים סנגורי משפחת נתניהו כי האמירות בוצעו "באופן מתועב וציני" ו"מתוך כוונה להשפיל, לבזות, לעשות מטרה ללעג ולבוז בעיני הציבור" לבני המשפחה. עוד נכתב כי אולמרט מנסה "לפגוע בתובעים ולרמוס את שמם הטוב בפומבי מתוך קנאה ותסכול עמוקים, זדון ורשעות לשמה". בתביעה מתעקשים כי לא ניתן לפרש את הדברים שאמר אולמרט כ"עגה או כרצון להקניט".

כתב התביעה מתעסק בשני ריאיונות שערך אולמרט בתקופה האחרונה. האחד, במסגרת ריאיון לערוץ "דמוקרט טי.וי", בו אמר: "מה שלא בר שיקום זה מחלת הנפש של ראש הממשלה ושל אשתו ושל בנו. זה לא בר שיקום והדרך היחידה לשקם את המדינה זה להכניס אותם... (נקטע) אגב, בתנאים רגילים כל רופא פסיכיאטר שיש לו מצפון, ואני מוכן להפגיש אותך עם לא מעט מדינאים שהיו אומרים שצריכים להוציא צו אשפוז גם לו, לה וגם לבן וכולי.. הם כולם אנשים חולים". בריאיון נוסף שערך אולמרט במסגרת התוכנית "אופירה וברקוביץ'", סירב להתחרט על דבריו או לרככם.

עורכי הדין של משפחת נתניהו טוענים כי ביקשו מראש הממשלה לשעבר לפרסם התנצלות בפומבי, אך כי הוא סירב ואף החריף את ההכפשות כלפיהם. הם דורשים מבית המשפט לחייב את אולמרט לפרסם התנצלות פומבית שכזו וכן לשלם פיצויים בגין ביצוע העוולות, לכאורה.