בית המשפט התיר לפרסם את זהותו של אדיר חבני - א"ח, בן זוגה לשעבר של אולה קרבצ'נקו מפרשת הרצח של תאיר ראדה ז"ל. חבני בן ה-37 וקרבצ'נקו היו זוג במשך 9 שנים, בין 2012-2003. שמו של חבני פורסם בהמשך לבקשת חדשות 12, שאותה הגישו עורכי הדין ישגב נקדימון, דקלה בירן ונוי הדר.

קרבצ'נקו העידה פעמיים במשטרה בעבר וטענה שאדיר חבני אנס אותה, הכה אותה, איים עליה, פגע בפרטיותה, נכנס למחשב האישי שלה ולפרופילים שלה ברשת והפיץ, בין היתר, תמונות עירום שלה.

סיקור פרשת תאיר ראדה:

אולה טימר קרבצ'נקו
אולה קרבצ'נקו

"שנים ארוכות שאדיר מסתתר מאחורי צו איסור הפרסום שניתן בשביל להגן עליי, כמו שניתן לכל נפגעת עבירות מין", הסבירה קרבצ'נקו. "זה היה מעשה שפל ולא הוגן, להרוס אותי בעודו מתחבא בצללים, לשכנע אחרים לעשות את רצונותיו הנוראיים. קשה להגיד שנגיעה נוספת בעברי הקשה מביאה לי הקלה, אבל כל צעד שמתקדם לעבר הצדק, מביא עימו שחרור, תקווה שהולכת וגדלה כי יש סיכוי לתת לפצעים העמוקים להגליד".

בהמשך דבריה היא בירכה על החלטת בית המשפט והדגישה כי הסרת צו איסור הפרסום היא פעולה חשובה. "זה צעד נוסף בדרך הארוכה שעליי עוד לעבור בשביל להילחם עבור זה, שהאדם שפגע בי בצורה כה אכזרית ומתמשכת יובא לדין. זו, אולי המלחמה החשובה מכול עבור לבי ונשמתי", כתבה.

עו"ד דניאל חקלאי (צילום: יח"צ)
עורך הדין דניאל חקלאי | צילום: יח"צ
 

עורך דין תומר שוורץ (צילום: עדי הלמן)
עורך הדין תומר שוורץ | צילום: עדי הלמן

עורכי הדין תומר שוורץ ודניאל חקלאי, המייצגים את אולה קרבצ'נקו, מסרו: "אנו מברכים על החלטת בית המשפט להתיר את פרסום שמו של מי שפגע במשך עשור באולה, נקט נגדה באלימות פיסית ומינית קשה לתיאור, והחליט להעליל עליה עלילת דם שפלה ואכזרית, רק בשל החלטתה האמיצה לעזוב אותו".

עוד הוסיפו השניים: "אנו ממשיכים במאמצנו לשכנע את הפרקליטות להגיש כתב אישום חמור נגד אדיר חבני על מנת שייעשה סוף-סוף צדק עם אולה ויביא לה ריפוי לאחר שנות סבל רבות. רבות מדי".

לפני כ-3 חודשים פנתה קרבצ'נקו לפרקליט המדינה בבקשה לפתוח מחדש את התיק נגד חבני. אל הפנייה צירפה מכתב שכתבה: "האדם הזה, אדיר חבני, גרם לי סבל כה רב. כאב כה צורב שעד היום אני בוערת בזיכרונות שעולים וצפים, לופתים בי ומחזירים אותי אחורה".

 

האדם הזה גרם לי סבל רב - כאב כה צורב שעד היום אני בוערת בזיכרונות שעולים וצפים"

אולה קרבצ'נקו

 

את העדות הראשונה נגד בת זוגו מסר חבני בתוכנית הדוקומנטרית "צל של אמת", שסקרה את פרשת רצח תאיר ראדה. "באחד הימים בעבודה קיבלתי טלפון מא"ק. היא אמרה בו בקצרה 'אתה זוכר את החלום שהיה לי? אז עוד מעט עומד להיות כאן בלאגן גדול", טען בתוכנית. "שעתיים-שלוש אחרי אותה שיחה, שמעתי מאחד החברים בקצרין שנעלמה ילדה וכרגע כל העיר מחפשת אותה".

עוד הוא סיפר: "היא הראתה לי תיק עם הבגדים שהיא לבשה, הפאה, הסכין... הכול היה מגואל בדם. הכול היה מאוד מתוכנן אצלה. כשהיא נכנסה לבית הספר היא כרכה חתיכת בד מסביב לחזה שלה בניסיון לשטח אותו ולבשה סריג שחור. היא לקחה תיק גדול ובתוכו כפפות סיליקון פשוטות לניקיונות, סכין ציד וסט של בגדים להחלפה".

אולה קרבצ'נקו, ירום הלוי
אולה קרבצ'נקו ועורך הדין ירום הלוי

למרות שתיק החקירה נגדה נסגר, עו"ד ירום הלוי - סנגורו של זדורוב, ממשיך לטעון כי קרבצ'נקו היא האשמה ברצח תאיר ראדה. לאחרונה פנתה קרבצ'נקו לוועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין במחוז תל אביב בדרישה להעמיד לדין משמעתי את עו"ד הלוי. ל-N12 נודע כי קרבצ'נקו טוענת שסנגורו של זדורוב רודף אותה במשך שנים ללא הצדקה ואף מבצע עבירות פליליות ומשתמש במסמכים רפואיים אסורים בפרסום.

הודעת הפרקליטות על משפט חוזר נגד רומן זדורוב הציפה מחדש את סימני השאלה הרבים שנותרו פתוחים בפרשה זו. אילנה ראדה, אימה של תאיר ז"ל, טוענת כי "הפרקליטות הסתירה דברים מתוך אינטרס, הם חטאו בחטא היוהרה".

"לא איבדתי את האמון", הדגישה ראדה בפתח הריאיון לגיא פלג ולניסים משעל ברדיו 103FM. "אני רוצה לפתוח עכשיו דף חדש עם הפרקליטות אחרי כל הביקורת שהעברתי עליה ולמרות כל הכעס. אני רוצה ומקווה מאוד שהמשפט יתנהל הפעם כמו שצריך". בריאיון אחר, לניב רסקין בחדשות הבוקר, הבהירה שאם יוכח שוב כי זדורוב אשם ברצח בתה - היא תיאלץ להשלים עם זה.