שוב, בעל כורחה, אולה קרבצ'נקו נאלצת להתגונן. הפרקליטות אומנם הבהירה שקרבצ'נקו היא קורבן של אלימות מינית ופיזית של בן זוגה לשעבר שטפל עליה עלילה ולפיה התוודתה בפניו שרצחה את תאיר ראדה ז"ל. שופט בית המשפט העליון שהורה על משפט חוזר לזדורוב הדגיש כי עדותו של בן הזוג בעייתית והמשפט החוזר ניתן בלי קשר אליה. זה לא הפריע לפרקליטו של זדורוב, עו"ד ירום הלוי, לבקש להעיד אותה עדות מוקדמת ולומר בדיון: "הגברת אולה רצחה את תאיר ויש לה דפוסי התנהגות של רוצחת סדרתית".

"אני חושבת שהסיפור הזה מפוצל לשני חלקים – המשפטי שהוא ברור מאוד והציבורי שבו קורה כל הבלאגן", היא אומרת בריאיון בלעדי לחדשות 12. "שם ירום הלוי יכול להשתולל והפעילים של זדורוב יכולים לפרסם. בשם הצדק נעשו כל כך הרבה דברים, אבל זה הגיע לרזולוציות כאלה שאני תולשת שיערות ואומרת איך דבר כזה יכול לקרות. עד איפה זה הגיע ולמה?".

אולה קרבצ'נקו (צילום: חדשות 12)
עולה למתקפה. קרבצ'נקו | צילום: חדשות 12

קרבצ'נקו נחקרה ונוכתה כליל. חרף זאת, תיק החקירה בעניינה נותר למרבה התדהמה פתוח. "אני לא יודעת איך להגיב לזה", היא משתפת. "מה, יש לבן אדם הזה אג'נדה אישית נגדי? זה יוצא כבר מעבר לגבולות החוק, מעבר לגבולות הנורמלי. איך זה קשור אליי בכלל? מה זה קשור אליי בכלל? הרי אין שום ראייה, אין שום דבר, הכול נבדק עד העומק ממש. הוא הגיש כזאת בקשה במשפט החוזר שלו שהיו חייבים לבדוק הכול לעומק ולנמק הכול בצורה ממש ברורה. רואים שאין שם כלום".

עו"ד דניאל חקלאי, פרקליטה של קרבצ'נקו, תקף את ההאשמות נגדה: "מדובר בגרסת כזב שמושתתת על א"ח - אדם לקוי בנפשו שלאורך עשור התעלל באולה, הודה במשטרה שפגע בה מינית, הודה במשטרה שפגע בה פיזית, ששבר את הלסת שלה, הודה שהתעלל בה נפשית".

עו"ד ירום הלוי על המשפט החוזר לרומן זדורוב (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12)
"יש לבן אדם הזה אג'נדה אישית נגדי?". עו"ד ירום הלוי | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12

עו"ד תומר שוורץ, שמייצג גם הוא את קרבצ'נקו, הוסיף: "לא סביר בעינינו שבמשך שנים כה ארוכות מדינת ישראל אומרת פעם אחר פעם שמי שאשם בביצוע הרצח הוא רומן זדורוב ובאותה נשימה הם משאירים עדיין את התיק נגד אולה פתוח".

אבל משהו בקרבצ'נקו השתנה. היא עברה מהגנה להתקפה. לא עוד קורבן חלש, אלא אישה המנהלת מערכה כנגד אלה שפגעו בה - בראש ובראשונה כנגד בן הזוג לשעבר שאיתו, היא מקווה, ימצו את הדין.

"הרי מלכתחילה סגרו את התיק שלי בגלל שהתאשפזתי בבית חולים ובגלל שאני חולת נפש", היא אומרת. "כל אישה שעוברת פגיעה מינית, בטח כזאת, היא פגועת נפש. אין אישה שיוצאת מזה בצורה שלמה ואלה דברים שנגררים שנים. אלה טראומות שלא עוברות ואז אפשר להגיד לכל אישה: 'יאללה, בואי נסגור'".

רומן זדורוב (צילום: Yonatan Sindel Flash90)
"מה זה קשור אליי בכלל?". זדורוב | צילום: Yonatan Sindel Flash90

"אני מאמינה שהם יחקרו, ירדו לשורש העניין, יביאו אותו עוד פעם לחקירה ויתייחסו לזה בצורה רצינית", היא ממשיכה. "יהיה להם עם מה לעבוד ועם מה להגיש כתב אישום. אני עומדת להילחם על זה ואני לא הולכת להרפות. יש לי עורכי דין, יש אנשים שעוזרים לי. זה חשוב לי אישית כי הפצע הזה עדיין טרי. כשהמדינה לא מטפלת בזה היא אומרת בעצם שזה מותר. מבחינתי, במציאות שלי, כשהיא לא מטפלת בזה עם ראיות כאלה היא אומרת שזה מותר".

בקשת פרקליטו של זדורוב להעיד את קרבצ'נקו עדות מוקדמת נדחתה, אבל ייתכן שבמשפט החוזר היא תעלה לדוכן. "קצת מטורף שהוא מנסה לגרור אותי למשפט של זדורוב", היא אומרת. "בנקודת הזמן הזאת, כשכל רשויות החוק מנקות אותי מהעניין ואומרות 'תעזבו אותה כבר', כל מה שנותר זה עורך דין שפשוט צועק בכל מקום והמשפט של זדורוב שנגרר והוא מנסה לגרור אותי לתוכו".

א.ק.  (צילום: מתוך "צל כבד", באדיבות כאן 11)
"רוצה ששמי יתקשר לניצחון נשי". קרבצ'נקו | צילום: מתוך "צל כבד", באדיבות כאן 11

אז, כשנחשף סיפורה בסדרה "צל של אמת", היא כונתה א"ק. באחרונה נחשפה בסרט "צל כבד", שם הודגש העוול הגדול שנעשה לה. "אני יכולה להגיד שאחרי הסרט המבט של אנשים בעיניים השתנה", היא משתפת. "פעם כשהיו מזהים אותי הייתה מין אימה כזאת בעיניים ולכן גם נמלטתי מהארץ בזמנו. היום יש משהו טוב בעיניים, ציפייה להבין מי אני. אני רואה איזשהו שינוי".

לצד הדרישה להעמיד לדין את מי שהיה בן זוגה לשעבר, קרבצ'נקו מקווה שיום אחד יזכרו אותה לא בגלל הפרשה העגומה: "זה חלום, יש תקווה. אני חושבת שמעבר לאמנות, והאמנות זאת אני, הייתי רוצה שהשם שלי יתקשר לאיזשהו כוח וניצחון נשי".