החשודים נעצרו - המשפחה מפקפקת: לאחר שהמשטרה והשב"כ הודיעו אמש (רביעי) על מעצרם של שלושה חשודים ערבים במעורבות באירוע השלכת בקבוק התבערה בעג'מי בחודש שעבר, שבו נפצע בן 12 באורח קשה ואחותו בת ה-10 באורח קל - אביהם של השניים טען בתוקף כי החשודים שנעצרו הם לא אלו שעומדים מאחורי המעשה.

"החשודים האלו קיבלו מכות פשוט עד שהם אמרו 'כן, זה אנחנו'", אמר האב סברי גינטזי בשיחה עם מערכת התוכנית "שלוש". "אחד מהם הגיע אפילו לבית חולים. הם ידעו שאני גר שם, מכירים אותי. אנחנו באותו בית עוד מאז סבתא שלי. לא יכול להיות שהם טעו בזיהוי".

במשטרה ובשב"כ טוענים שהשלושה טעו בזיהוי  והשליכו את בקבוק התבערה לבית המשפחה הערבית במחשבה שגרים שם יהודים. לטענת החוקרים, יש בידיהם ראייה שקושרת את ה-DNA של החשודים לזירה. בפרקליטות צפויים להגיש כתב אישום נגד השלושה כבר בימים הקרובים.

האירוע התרחש ב-14 במאי במהלך המהומות ביפו, תוך כדי מבצע "שומר החומות". מהחקירה עלה כי החשודים תכננו את הפיגועים ממניע לאומני של נקמה על רקע המהומות בלוד והאירועים האלימים בהר הבית. במשטרה אמרו כי ארבעה בקבוקי תבערה הושלכו לעבר בתים סמוכים לבית המשפחה הערבית - שלושה מהם לא התפוצצו, אחד מהם התלקח וגרם לפציעתם של שני האחים.

גל בן ג'ויה סייע בהכנת הכתבה