המשטרה והשב"כ פענחו את פיגוע השלכת בקבוק התבערה ביפו שהוביל לפציעתו הקשה של מוחמד ג'נטאזי, ילד ערבי בן 12. מהחקירה עולה כי שלושת החשודים, ערבים תושבי העיר, זרקו כמה בקבוקי תבערה לעבר בתים שונים בשכונת עג'מי, במטרה לפגוע במשפחות יהודיות, אך בשל טעות בזיהוי - אחד מהם הושלך לעבר ביתה של משפחת ג'נטאזי. שני ילדי המשפחה הערבית, בני 12 ו-10, נפצעו באורח קשה וקל.

האירוע התרחש ב-14 במאי, במהלך המהומות ביפו, תוך כדי מבצע "שומר החומות". מהחקירה עלה כי החשודים תכננו את הפיגועים ממניע לאומני של נקמה על רקע המהומות בלוד והאירועים האלימים בהר הבית. במשטרה הסבירו כי 4 בקבוקי תבערה הושלכו לעבר בתים סמוכים לבית המשפחה הערבית - 3 מהם לא התפוצצו, אחד מהם כן התלקח וגרם לפציעתם של שני האחים.

לאחר שהבינו את טעותם, החשודים נמלטו מהמקום - למרות שתכננו ליידות בקבוקי תבערה על בתים נוספים של יהודים באזור. המשטרה הצליחה להשיג "ראיית זהב" במסגרת החקירה - ממצאי DNA שקושרים את אחד החשודים ליידוי בקבוק התבערה לתוך בית המשפחה הערבית.

במסגרת החקירה, נתפסו כלי נשק של חלק מהחשודים שהוסתרו במקומות שונים בלב שכונת המגורים ביפו. בימים הקרובים עתידה פרקליטות מחוז תל-אביב להגיש כתבי אישום חמורים נגד המעורבים.