היום הרביעי בשלב ההוכחות במשפט נתניהו נמשך היום (שני) בבית המשפט המחוזי בירושלים. העד המרכזי, מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה, הגיע לבית המשפט מלווה ב-5 שוטרים. כתבנו מוסר כי במשטרה סירבו להתייחס רשמית לשאלה אם תוגברה האבטחה סביב ישועה ובמקביל ממשיכים לחקור את האיומים נגדו. בדיון הוצגה התכתבות בין חפץ לישועה על סרטון "הערבים נעים בכמויות לקלפיות" מבחירות 2015: "רה"מ מבסוט מהראשית".

כתבות נוספות על משפט נתניהו ב-N12:

משפטו של נתניהו: כיצד ייראה שלב ההוכחות?

משפט ראש הממשלה: נתניהו הגיע לדיון וכפר באישומים

חשיפה: כך הוסתרו חשדות לפלילים בתיקי נתניהו

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התובעת יהודית תירוש הציגה בדיון הקודם התכתבויות שבהן שאול אלוביץ' כתב לישועה: "תוריד את זה מיד, אני הורג אותך. זה ימנע את אישור יס". מנכ"ל וואלה לשעבר אף הוסיף בעדותו: "אור אלוביץ' לא התערב בזה עד אז, למעט מקרים בודדים. הייתה פעם אחת אחרי בחירות 2015, כאשר בקבוצת וואטסאפ של אור, שאול ועמיקם שורר הוא אמר: 'ברכות, הבאת לו את הבחירות ועכשיו ביבי יעשה מה שבזק מצפה ממנו'".

כל העדכונים - דקה אחר דקה

13:56 התובעת משמיעה הקלטות של שיחות בהן דרישה לדווח על אולטימטום שקרי של אורי אריאל בנוגע לבנייה בשטחים. השופט שואל: "זה סיקור מוטה? זו לא דרישה להעמיד דברים על דיוקם?". תירוש משיבה: "לא היה קודם לכן פרסום מוטעה באתר שביקשו לעדכן - זו בקשה שמגיעה לפרסום ספיציפי".

13:16 תירוש שואלת את ישועה איזו תרומה הייתה לו בעסקת בזק יס. ישועה השיב לה: "שתי תרומות - א. הצגתי אותה לממונה על ההגבלים העסקיים. ב. הסיקור המוטה".

13:13 אחרי אישור עסקת בזק-יס, ישועה שלח הודעה לשאול אלוביץ': "מזל טוב". אלוביץ' השיב לו: "תודה, יש לך תרומה לעניין".

12:47 התחדש הדיון לאחר כחצי שעה הפסקה - ישועה חזר לדוכן העדים.

12:09 ישועה ממשיך בעדותו: "הייתה תחושה שאנחנו בצד המנצח ושהימרנו על הצד המנצח. ביצענו קמפיין אינטנסיבי לטובת רה"מ בכל הבחירות ומצב הרוח מבטא את הצלחת המקפיין הזה".

11:56 התובעת הציגה התכתבות בין אור ושאול אלוביץ' לישועה מיום הבחירות ב-2015 - דקות אחרי המדגמים. אור אלוביץ': "הצלת את ביבי". ישועה הגיב: "אל תצחק, מה שחשוב זה שהוא יעריך וידע לומר תודה". שאול אלוביץ' אמר "נקווה שכן" ואור הוסיף: "לא נקווה, נדרוש".

11:39 ישועה: "שרה הודתה לאיריס מאוד על זה שעשינו להם שירות גדול והבאנו להם את הבחירות"

11:30 תירוש מפנה להודעה שניר חפץ שלח לישועה על סרטון "הערבים נעים בכמויות לקלפיות": "הראיתי לביבי מה יש בראשית, מבסוט".

11:10 בהתכתבות שהוצגה, אלוביץ' לישועה: "הקודקוד (נתניהו) צילצל ואמר שלא נתנו לו להשלים אף תשובה, הוא בהיסטריה".

11:04 תירוש שאלה את ישועה: "האם בכל שנותיך באתר היה ראש מפלגה אחרת ששלחתם לו את הראיון לעריכה וקיבלתם ממנו את הקטעים הערוכים"? ישועה השיב בשלילה.

11:01 ישועה מספר על הראיון שניהל דב גיל-הר עם נתניהו: "קיבלתי פניות מניר שראש הממשלה זועם, ושהיו סיכומים קודמים. היה לחץ כבד מאוד בעניין הזה, זה בא מכל הכיוונים. הייתה דרישה לא להעלות את הראיון בשום אופן ולעשות ראיון משלים. זה היה מגה אירוע מבחינתם, כמה ימים לפני בחירות. שלחתי לניר את החומר והוא העיר הערות, מה הוא רוצה לשנות. זה נמשך אל תוך הלילה. למחרת בבוקר, שלחתי את הראיון הערוך לניר והשבעתי אותו שזה לא ייצא החוצה כי זה לא דבר תקין שניתן למרואיין לערוך את הראיון של עצמו".

10:53 התביעה מציגה התכתבות שבה כתב אלוביץ' לישועה: "אותו אחד (נתניהו) שחותם על רפורמה ברשות הדואר פוחד להעביר בקשת העברת מניות למועצת הכבלים והלווין בגלל הבחירות".

10:35 ישועה כתב לאלוביץ' במייל: "אני נותן 'ליטוף' לבקשת זאב (רובינשטיין). דיברתי במקביל עם אבי והידיעה תרד ב-7 בבוקר. צריך לתת את שני הדברים - מקל וגזר". "הליטוף" מתייחס לידיעה שפורסמה נגד נשיא ארה"ב לשעבר ברק אובמה.

ישועה בבית משפט עם מאבטחים (צילום: N12)
ישועה נכנס לביהמ"ש כשהוא מלווה באבטחה | צילום: N12

9:56 ישועה: "הדוגמה שנותנים פה מראה את הצורה שהסיקור המוטה עבד - לחץ שמופעל כלפיי ואני מפעיל את הלחץ כלפי מטה".

9:50 תירוש מראה התכתבות בין ישועה לאבי אלקלעי, לאחר שאלקלעי לא ענה לו: "תודה שאתה לא עונה לי, אתה מבין איך הורסים חברה".

9:44 התובעת תירוש שואלת את ישועה: "כשאלוביץ' אומר לך שיש לו קשיים עם 'הגדול', הוא מתכוון לקשיים בוואלה?" ישועה משיב: "לא, הוא מדבר על בעיות שלו עם רה"מ בעניינים של בזק".

9:38 הדיון נמשך כבר חצי שעה והעד עוד לא השיב על אף שאלה בשל התנגדויות ההגנה.

9:22 אילן ישועה נכנס כשהוא מלווה ב-5 שוטרים, חריג ביחס לדיונים הקודמים.

9:00 החל היום הרביעי בדיון ההוכחות במשפט נתניהו. השופטים נכנסו לאולם.