משפט נתניהו: הסתיים היום החמישי בשלב ההוכחות בתיקי האלפים נמשך היום (שלישי) בבית המשפט המחוזי בירושלים. העד המרכזי, מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה, חזר פעם נוספת לשולחן העדים. החקירה הראשית תימשך גם ב-3 ימי המשפט בשבוע הבא. במהלך הדיון הוצגה הודעה ששלח שאול אלוביץ' לישועה: "תן לגברת כל מה שניתן, הוא (נתניהו) מתאבד בשבילי".

פודקאסט "אחד ביום" - תיקי נתניהו

 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כתבות נוספות על משפט נתניהו ב-N12:

משפטו של נתניהו: כיצד ייראה שלב ההוכחות?

משפט ראש הממשלה: נתניהו הגיע לדיון וכפר באישומים

חשיפה: כך הוסתרו חשדות לפלילים בתיקי נתניהו

בדיון שהתקיים אתמול בבית המשפט, התביעה הציגה הודעה ששלח שאול אלוביץ' לישועה אחרי אישור עסקת בזק-יס: "יש לך תרומה לעניין". העד המרכזי אף הוסיף כי במהלך בחירות 2015 "ביצענו קמפיין אינטנסיבי לטובת ראש הממשלה". בנוסף לכך, הוצגה התכתבות בין חפץ לישועה על סרטון "הערבים נעים בכמויות לקלפיות" מבחירות 2015: "רה"מ מבסוט מהידיעה בראשית".

כל העדכונים - דקה אחרי דקה

12:25 חוזרים לסיפור טלי בן עובדיה. ישועה: "היו פיצוצים יומיומיים כי טלי היא עיתונאית שעומדת על דעתה. הוצע לי שאו שאפטר אותה או שאזיז לכמה שבועות, כי זה היה לפני הבחירות". מוצגת הודעה שכתב ישועה: "השאלה איך קבעו מה חיובי ומה שלילי אבל בהחלט שווה בדיקה. כמו כן אני לא בטוח שבתקופת ינון שהוא ימני ואוהד ביבי היו פחות מאמרי דעה נגדו". אלוביץ השיב לו בהתכתבות: "הכל נכון. כדי להגיע להישגים חובת ההוכחה עלינו...".

12:23 עו"ד תירוש הציגה לישועה צילומים מחוברת שמאגדת דוגמאות לטורי דעה שעלו בוואלה באותה תקופה, ורה"מ ראה כביקורתיים כלפיו. מדובר בחוברת שאלוביץ' קיבל משלמה פילבר, ואלוביץ' העביר לישועה.

ישועה: "אני זוכר שאמרתי בחקירה שזה מניר חפץ, אבל נאמר לי שלפי החתימה זה הגיע מפילבר"

תירוש: "למה חשבת שזה מניר?"

ישועה: "כי מה קשור שלמה פילבר לעניין? לא היה לו כל תפקיד שקשור לזה. הופתעתי שמנכ"ל משרד התקשורת קשור לזה".

11:42 אחרי הפסקה של 20 דקות, חוזרים לדיון ומוצגת הודעה שכתב אלוביץ' לישועה: "אחרי ההתכתבות שלנו אתמול נכתב מה שנכתב ובעקבות זאת שיחת הטלפון שקיבלתי. אני יוצא או לא אמין או מטומטם שמשלם לאנשים שכר כדי שידפקו אותו. אני לא מרוצה מתיפקודו של אבי".

10:32 השופטת פרידמן פלדמן: "איך אתה יודע שזה לא הופנה גם לגופי תקשורת אחרים?".

ישועה: "מעבירים לי שישה-שבעה קבצים של וורד, זה ברור שזה לא יצא לאף אחד אחר".

פרידמן פלדמן: "אתה יכול לדעת שזה לא נשלח גם לאחרים?".

ישועה: "אני לא יכול לדעת".

10:30 ישועה ממשיך להעיד: "לא היה דבר כזה באיכות ולא בכמות מצד פוליטיקאים אחרים. פוליטיקאים פנו לגבי אייטם שפורסם עליהם ואמרו 'אני חושב שנגרם לי עוול, יש פרט שגוי, התמונה לא מחמיאה, הכותרת מטעה'. זה לגיטימי. קודם כול זה נעשה מול הכתבים והעורכים ולא מול המנכ"ל. זה תהליך סביר במקומות האלה. פוליטיקאים עושים זאת בצורה עדינה כי לא רוצים להרגיז את כלי התקשורת איתו הם עובדים כי זה יחסים לאורך זמן לטווח רחוק. פה היחסים היו שאנחנו שייכים להם וחייבים לעשות מה שהם אומרים בצורה מלאה".

ישועה בבית משפט עם מאבטחים (צילום: N12)
ישועה מגיע לבית המשפט, ארכיון | צילום: N12

10:29 התובעת יהודית תירוש לישועה: "מה נאמר לך על מעורבות יאיר ושרה נתניהו באתר?". ישועה השיב: "איריס ושאול אומרים לי כל הזמן את המסרים שהבן יאיר קם בבוקר ועוקב אחרי הכול ומסיט אותה את שרה ואומר לה דברים".

10:28 המשך ההתכתבות בין רובינשטיין לאלוביץ': "היא כועסת רוטנת, חייבים לעשות משהו, שאול. חייבים שכל כתבה או ידיעה תעבור אצל אילן. אני חושב שצריך למתן גם אם יש ירידות על בעלה התחלתי ישיבה עם אנשים אתקשר בסיומה טפל במה שביקשתי עכשיו זה מאוד חשוב".

10:19 הודעה שכתבה שרה נתניהו לזאב רובינשטיין שהעביר אותה לבני הזוג אלוביץ': "תראי מה כתבה לי, הרשת של וואלה רעה מאוד אלא אם אנחנו אומרים לך נקודתית, וגם אז הכול בקושי ובאיחור ניכר. אין כוח לי וליאיר להיות רק בזה, יש לי עוד תפקידים בחיים ולא רק השומרת של וואלה והמודיעה לזאביק. די! תעשו רשת וואלה חיובית וזהו".

אלוביץ' נכנס לבית המשפט (צילום: N12)
שאול אלוביץ' בבית המשפט, ארכיון | צילום: N12

9:52 בדיון מושמעת שיחה מוקלטת בין אלוביץ' לישועה:

שאול אלוביץ': "תשמע מה שההוא (נתניהו) עושה, אני בחיים לא הייתי מאמין שהוא יכול לעשות דברים כאלה. הוא הולך נגד כולם".

ישועה: "ברור".

אלוביץ': "אז תשמע ו... ובכל דבר אתה יודע מקטן עד גדול. אני מרגיש חייב כל הזמן".

ישועה השיב: "תקשיב אני בשביל זה הלכתי לעבודה היום אני אומר לך".

אלוביץ': "ואני לא מספק כלום. לדעתי אנחנו לא מספקים כלום אז סיפקנו בבחירות היום לא מספקים כלום. מה שאנחנו כותבים זה אחרים כותבים יותר יותר יותר משאנחנו אפילו כלכליסט".

ישועה סיכם: "בסוף אנחנו גוף ידידותי".

9:30 ההגנה מציגה הודעה נוספת שנשלחה מאלוביץ' לישועה: "תן לגברת (שרה נתניהו) כל מה שניתן, הוא (נתניהו) מתאבד בשבילי".

9:14 התביעה מציגה התכתבות בין אלוביץ' לישועה. אלוביץ': "מה שמרגיז הוא שהגדול יוצא מעורו לעזור ואנחנו לא גומלים לו בגלל חבורת אפסים". ישועה השיב: "ברור, אני מבין ומחויב לזה". אלוביץ' ענה: "מגיע לו ואפשר הרבה יותר. אני לא אוהב להיות חייב".

9:13 הוצגה התכתבות של ישועה לעורך הראשי לשעבר אבי אלקלעי: "אנא תעלה את השיפוד של הנגבי, ביבי וכיוצא בזה". מדובר בכתבה שבה יצא הנגבי להגנתו של רה"מ בנושא הסכם הגרעין.

9:00 הדיון התחיל.