בעלה לשעבר של שירה איסקוב, שמואשם שניסה לרצוח אותה, עונה לכתב האישום: בקרוב ייפתח משפטו של אביעד משה, שנאשם בניסיון הרצח של אשתו לשעבר - באירוע שטלטל את המדינה. היום (חמישי) אנו מפרסמים לראשונה את המענה לכתב האישום שיגיש משה לבית המשפט, שממנו עולה כי הוא אמנם יודה בתקיפתה של שירה, אך טוען שלא התכוון להרוג אותה - וששירה היא זו שהטרידה אותו, לכאורה. איסקוב, מנגד, טוענת דברים אחרים לגמרי - כפי שעולה מכתב האישום הקשה שהוגש נגד משה בפרשה.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במענה לכתב האישום שניסחו עורכי הדין אהרון רוזה ואלון דווידוב, שיוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, צוינה ההפלה הטבעית שעברה שירה כשבועיים לפני המקרה, שמופיעה גם בכתב האישום. לדברי צוות ההגנה של משה, איסקוב בחרה, לכאורה, "להאשים את משה ואחותו בגרימת ההפלה, תוך שהיא מתגרה, מעליבה ומשפילה את הנאשם בכל דרך אפשרית: באמירות בפניו, בהודעות וואטסאפ כתובות וקוליות ובאי-מיילים (המצויים בחומר החקירה) בקללות ובהעלבות כלפי הנאשם ואחותו, עד כי הנאשם נאלץ לחסום את המתלוננת בוואטסאפ, ביום שלפני האירוע".

שירה איסקוב (עיבוד: באדיבות המשפחה)
שירה כפי שנראתה לפני המקרה - ובבית החולים אחריו | עיבוד: באדיבות המשפחה

עוד טוענים משה וסנגוריו כי גם במהלך היום שבו אירע המקרה, בערב ראש השנה, איסקוב "המשיכה וניצלה כל הזדמנות כדי לעלוב בנאשם, להתגרות בו, להתעלל בו מילולית, שוב תוך אותן האשמות כי הוא ואחותו הם שגרמו למות העובר, איחולי מוות לאחותו, העלבות בני משפחתו תוך שימוש חוזר ונשנה לאורך שעות במילות גנאי וקללות, ולדוגמא הטחות שאחותו וחברתה הטילו עליה כישוף שחור שגרם למות העובר, שזה עונשו שמת לו הילד ושהיא הולכת לקחת לו את הילד הנוסף והוא לא יהיה אביו".

בהמשך מתואר כי איסקוב התקשרה להוריה ביום המקרה ושוחחה עמם שיחה ארוכה, בה היא הודיעה להם שמאסה בנאשם ובמשפחתו ואמרה, לכאורה, "שמבחינתה ימותו תוך הטחת קללות קשות ואמירה להוריה כי הנאשם מרביץ לה, וכי בכוונתה לבוא אליהם, עם בנם לבדה, לעשות את החג שמתחיל בסמוך". במענה לכתב האישום צוין שמשה לא תקף את איסקוב כעולה מהשמע של ההקלטה באותה עת. 

כתב האישום המטלטל: משה חבט בשירה בכל חלקי גופה, דקר אותה וצעק "תמותי כבר" 

המענה לכתב האישום החמור מגיע לאחר שהשבוע קיבלה איסקוב גט באופן רשמי ממשה - שבתחילה סירב לספק לה אותו. לפני כחודש, תיארה שירה בעדות מטלטלת בתוכנית "עובדה" איך בעלה לשעבר הכה ודקר אותה - וניסה בכך להביא למותה - והעובדות שעולות בכתב האישום החמור נגד משה שהוגש באוקטובר האחרון, מנוגדות לחלוטין לטענות סנגוריו.

משה מואשם בניסיון לרצוח את שירה לאחר שהכה אותה בפניה עם מערוך ודקר אותה פעמים רבות. על פי כתב האישום, שירה שוחחה עם הוריה, וסיפרה להם שבכוונתה להגיע אליהם ולהעביר את החג עמם. כשמשה שמע שזו כוונתה, הוא תקף אותה באלימות והטיח אותה ברצפה – כל זאת, כשהוריה עדים למעשים באמצעות שיחת וידאו. לאחר מכן, שירה קמה והודיעה למשה שבכוונתה להתגרש ממנו בשל האלימות שהוא מפעיל נגדה.

עדותה המטלטלת של שירה מתוך "עובדה" 

כתב האישום ממשיך ומתאר כיצד בשלב הזה שירה ארזה את חפציה וניסתה לעזוב את הדירה של בני הזוג במצפה רמון במטרה להגיע לבית הוריה. משה מצדו, חסם את הדלת ומנע ממנה לעזוב את המקום. תחנוניה של שירה והבטחותיה שתחזור ביום למחרת – לא עזרו. העימות האלים בין בני הזוג המשיך, כשהוריה של שירה ממשיכים להיות עדים לכל השלבים. בעת הזו, משה לקח את הילד המשותף של בני הזוג מידיה של האם והעמיד אותו על הרצפה בסמוך עליהם.

בשלב הזה, שירה הפנתה את גבה לעברו של משה במטרה להרים את בנם, אך משה תקף אותה בעזרת מערוך (בעזרתו אפתה חלות מוקדם יותר). שירה נפלה על הרצפה, ומשה המשיך לחבוט בראשה ובכל חלקי גופה בעזרת המערוך.  בכל אותו הזמן הוריה של שירה המשיכו לצפות במתרחש כמו גם בנם הפעוט שעמד בסמוך והחל לבכות. בשלב הזה, כך מתואר, הפסיק משה לחבוט בשירה, התיישבה מעליה כשהיא עדיין שרועה על הרצפה והחל לחנוק אותה תוך שהוא לוחש: "תמותי כבר". בהמשך הוסיף: "את לא תהיי האמא שלו". 

האישום מתאר שבשלב הזה שירה ניסתה להתחנן בפניו של משה שיחוס על חייה ואף זעקה: "לא תהיה לו אמא", תוך שהיא מתכוונת לבנם המשותף. השכנים ששמעו את המתרחש הגיעו לחלון הבית של הזוג וניסו למנוע את התקיפה, אך לשווא. בהמשך, משה לקח סכין מטבח, התקרב אל שירה, החל לחבוט בה שוב בעזרת המערוך ואז גם החל לדקור אותה בכל חלקי גופה. בכל אותו הזמן שירה המשיכה להתחנן על חייה: "דיי אביעד, אני מתה!".

בשלב הזה, הנאשם הפסיק את התקיפה, לקח את הילד המשותף לחדר האמבטיה ופתח את דלת הכניסה לדירה כשהסכין המגואלת בדם נמצאת בידו. השכנים שנכנסו למקום תמכו בשירה עד שהגיעו כוחות ההצלה. משה נכנס לחדר המקלחת יחד עם בנם ונשאר שם עד שנעצר על ידי המשטרה.  

צוות ההגנה של משה טוען: "מכלול ההתגרויות של שירה באביעד גרם לו לאבד שליטה" 

עוד טוען צוות ההגנה של משה כי הוא לא קילל את שירה אלא ניסה להרגיעה - ואומרים כי היא זו ש"קיללה ללא הרף את הנאשם ומשפחתו ואף סטרה לנאשם בפניו, ואכן הודיעה לנאשם כי תתגרש ממנו, תיקח ממנו את הילד וכי לילדו יהיה 'אבא אחר'", צוין. "המתלוננת ארזה תיק, הבהירה לנאשם כי היא עוזבת אותו וכי היא נוסעת לבדה עם בנה להוריה בכרמיאל, תוך שהנאשם מפציר בה כי אל לה לנסוע במצבה הנסער את כל הדרך הארוכה, ומסרב כי בנו יילקח ממנו, ותוך שהמתלוננת מסרבת להצעותיו כי ייסעו ביחד להוריה". 

סנגוריו של משה טופלים את האשמה על המתרחש על איסקוב ואומרים כי "מכלול התגרות המתלוננת שהצטבר במהלך פרק הזמן מאז ההפלה והתעצם עד לערב ראש השנה, הוא אשר גרם לנאשם לאבד שליטה על מעשיו, ולפגוע במתלוננת". עוד הם מציינים כי "משה הפסיק לחנוק את איסקוב מיוזמתו". משה צפוי לטעון כי במעשיו הוא לא התכוון לגרום למותה של איסקוב ומודה כי מעשיו עולים כדי חבלה חמורה בנסיבות מחמירות. 

בנוסף לניסיון הרצח של שירה, משה מואשם גם בניסיון התעללות בבנם הפעוט – כפי שפרסמנו לראשונה ב-N12 בנובמבר האחרון. אלא שסנגוריו של משה טוענים כי דין העבירה להימחק מכיוון  ש"עבירה זו הוספה לכתב האישום בתיקון מאוחר לו, לא הייתה בכתב האישום המקורי, והנאשם כלל לא נחקר לגביה באף אחת מחקירותיו, גם לא בהשלמת חקירה יזומה בעקבות תיקון האישום".

עוד הם טוענים כי "מעולם לא הואשם נאשם כלשהו שתקף אחר בנוכחות קטין/חסר ישע בעבירה גם כלפי הקטין מעצם נוכחות הקטין בזמן התקיפה – ולכן מדובר באכיפה בררנית כלפי הנאשם, המהווה פגיעה בשוויון ודינה לקיים טענה של הגנה מן הצדק. קריאת כלל הפסיקה המנתחת את העבירה, ולשון החוק "העושה בקטין" אינה מאפשרת, ולא נעשה ניסיון כזה מעולם, להאשים בעבירה זו, כאשר מעשי נאשם אינם כוונים ישירות כנגד הקטין".