המשפט מתקרב להכרעה: יונתן פדידה, הצעיר שדרס למוות שני רוכבי אופניים בדצמבר 2019, הודה והורשע היום (שני) במסגרת הסדר טיעון. בשבוע שעבר ההסכם על ההרשעה והיקף העונש פוצץ בעקבות הביקורת, והיום הורשע פדידה בעבירות - ללא סיכום על העונש. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התאונה אירעה לפני יותר משנה, בכביש ליד מחלף הדרים שבשרון. תומר ויינשטיין ויניב לוגסי רכבו על האופניים כאשר פדידה פגע בהם בעוצמה רבה. האלמנות עדי ויינשטיין ומירה לוגסי זעמו על העסקה שהתגבשה ונחשפה בחדשות 12: לדבריהן, מדובר ב"פרס לאיש שלקח את חיי יקירינו".

"על יסוד הודאת הנאשם אני מרשיעה אותו בביצוע שתי עבירות של המתה בקלות דעת", נכתב בהכרעת הדין של השופטת דנה מרשק. עוד הורשע פדידה בשיבוש מהלכי משפט, נהיגה בשכרות, נהיגה בקלות ראש ובמהירות שיש בה סכנה לציבור. 

תומר ויינשטיין ז"ל ויניב לוגסי ז"ל, ההרוגים בתאונה (עיבוד: באדיבות המשפחה, החדשות)
ויינשטיין ולוגסי ז"ל על רקע זירת התאונה | עיבוד: באדיבות המשפחה, החדשות

עו"ד שגיא שגב מהפרקליטות מסר בתום הדיון: "הנאשם הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בכל העבירות שיוחסו לו בכתב האישום המקורי. בין היתר, הורשע ב-2 עבירות של המתה בקלות דעת של תומר ויינשטיין ויניב לוגסי ז"ל. הסדר הטיעון אינו כולל הסכמה לעניין העונש. אנו רואים את התיק הזה בחומרה והעונש אותו ביקשנו לגזור על הנאשם, 12 שנות מאסר, עולה על הפסיקה הנוהגת במקרים דומים ומשקף לטעמנו את החומרה הרבה של התיק".

עורכי דינו של פדידה, עדי כרמלי וינון היימן, איימו שאם ההסדר לא יקוים הם יפנו לבג"ץ. לגבי מתחם הענישה טרם הושג סיכום – הפרקליטות תבקש בין 10 ל-13 שנה, בעוד עורכי דינו מתעקשים על עונש של בין 4 ל-8 שנים.

עורכי הדין עדי כרמלי וינון היימן
עו"ד עדי כרמלי וינון היימן

פדידה הואשם בהמתה בקלות דעת, נהיגה במהירות מופרזת, נהיגה בהשפעת סמים, שיבוש מהלכי משפט ועוד. אלא שלמרות סעיפי האישום החמורים, בשנה האחרונה התקיים משא ומתן חשאי בין הפרקליטות לבין עו"ד עדי כרמלי וינון היימן, פרקליטיו של הנהג הפוגע. אותו משא ומתן הבשיל להבנה לפיה פדידה יודה בעובדות כתב אישום וייקח אחריות על מעשיו, ובתמורה תבקש הפרקליטות מבית המשפט מאסר של עד 13 שנים. לבסוף כאמור לא הושגה הסכמה על היקף העונש.

קרוביהם של תומר ויינשטיין ויניב לוגסי ז"ל במחאה בב (צילום: N12)
מחאת משפחות ההרוגים נגד ההסדר, ארכיון | צילום: N12