כתב האישום שהוגש נגד יונתן פדידה היה חמור ביותר: המתה בקלות דעת, נהיגה במהירות מופרזת, נהיגה בהשפעת סמים, שיבוש מהלכי משפט ועוד. אבל ביום חמישי האחרון הודיעה הפרקליטות לעדי ויינשטיין ולמירה לוגסי כי התגבשה עסקה עם פדידה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התאונה המחרידה הזאת אירעה בשנה שעברה בכביש ליד מחלף הדרים שבשרון. תומר ויינשטיין ויניב לוגסי רכבו על האופניים כאשר פדידה פגע בהם בעוצמה רבה. לשניהם לא היה סיכוי לשרוד את התאונה הקשה הזאת, ומותם נקבע במקום.

מאז הוגש נגדו כתב האישום החמור עורכי דינו של פדידה עדי כרמלי וינון היימן, ניהלו משא ומתן חשאי עם הפרקליטות - במטרה להגיע לעסקת טיעון. בשבוע שעבר הגיעו הצדדים להבנה שבמסגרת העסקה פדידה יודה בעובדות כתב אישום וייקח אחריות על מעשיו.

הפרקליטות תבקש לשלוח אותו לכלא בין 8 עד 13 שנה. עורכי דינו, מנגד, יבקשו מבית המשפט עונש של 4 עד 8 שנים. האלמנות עדי ויינשטיין ומירה לוגסי זועמות על העסקה שהתגבשה, ואומרות: זה פרס לאיש שלקח את חיי יקירינו.

יונתן פדידה בבית המשפט עם הגשת כתב האישום נגדו
יונתן פדידה בבית המשפט, ארכיון

"אנחנו לא מקבלים את ההחלטה הזאת", אמרה עדי וינשטיין, אלמנתו של תומר וינשטיין ז"ל שנהרג בתאונה. גם מירה לוגסי, אלמנתו של יניב לוגסי ז"ל הוסיפה: "מבחינתנו הוא היה צריך לקבל לפחות עשרים שנה בכלא. היה בן אדם אחד שקיבל 12 שנה על המתה בקלות דעת. מבחינתנו פדידה צריך לקבל לפחות 24 שנה. אנחנו מבינים שזה לא יהיה, אבל משהו שבאמת מהווה איזושהי הרתעה משמעותית".

ביום שלישי הקרוב עורכי דינו של פדידה והפרקליטות יציגו בפני בית המשפט את ההסדר שאליו הגיעו. האלמנות אומרות שהן מתנגדות לעסקה, ומבקשות מבית המשפט שלא לכבד אותה. בפרקליטות אמרו שאת המקרה של יונתן פדידה רואים בחומרה רבה, וכך ימשיכו להתייחס בכל החלטה שיקבלו בתיק. מנגד, סניגוריו של פדידה, סירבו להתייחס לידיעה.