פרטים חדשים שעות לאחר הדיון במשפטו של נתניהו: הפרקליטות שוקלת לזמן את איש העסקים ארנון מילצ'ן לעדות במהלך שמיעת העדים בתיק 4000 במשפטו של בנימין נתניהו, כך פרסמנו הערב לראשונה. ברקע נמשכת המתיחות בין סנגור רה"מ לפרקליטות, כשהדיון במענה לכתב האישום נגד נתניהו ונאשמי תיקי האלפים הסתיים היום עם כפירתו של ראש הממשלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עוד דיווחנו הערב במהדורה המרכזית כי התביעה עדיין מוטרדת מהקשר בין פרקליטו של נתניהו עו"ד בועז בן צור לבין עד התביעה המרכזי בתיק 1000 ארנון מילצ'ן, שהיה בעצמו לקוח של בן צור וכי מילצ'ן התקשר בשבוע שעבר בטעות לאחד מחוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה כשחשב שמדובר בעו"ד בן צור ואמר לו: "בעז, ראית איזה תרגיל הפרקליטות עשתה לנו". החוקר נבהל ודיווח על השיחה ועל כן, בפרקליטות חוששים מהאפשרות שמופעלות השפעות פסולות על מילצ'ן.

"בעז, ראית איזה תרגיל הפרקליטות עשתה לנו"

מילצ'ן לחוקר המשטרה במהלך הטעות בחיוג

לאחר שפרקליטי נתניהו ביקשו היום 4-3 חודשים של זמן היערכות עד לתחילת מועד שלב ההוכחות - טרם ברור מתי הוא ייחל, אך ההערכה היא כי השלב יידחה עד לאחר הבחירות. לצד זאת, ראשת ההרכב הבהירה כי התיק צריך היה להתנהל מזמן והשופטים משאירים את האופציות פתוחות על השולחן.

ארנון מילצ'ן (צילום: אימג'בנק/GettyImages)
ארנון מילצ'ן | צילום: אימג'בנק/GettyImages

הפרטים החדשים מגיעים בהמשך לפרסום שלנו ביום חמישי האחרון, לפיו הפרקליטות שלחה מכתב חריף לעו"ד בן צור, שמייצג את רה"מ בתיק 2000 (פרשת נתניהו-מוזס), והזהירה אותו מפני יצירת קשר עם איש העסקים ארנון מילצ'ן והעוזרת שלו הדס קליין – שניהם עדי תביעה בהליך המשפטי שמתנהל מול נתניהו. לטענת עו"ד בן צור, השיחות שקיים עם מילצ'ן עסקו בענייני חולין בלבד ללא קשר לחקירה.

אחרי כ-4 שעות הסתיים היום (שני) הדיון במשפטו של נתניהו, שנדחה בגלל תחילת הסגר. הדיון עסק בין היתר בבקשה של פרקליטי נתניהו לדחות את מועד שלב ההוכחות (השלב המרכזי במשפט) לעוד כמה חודשים. נתניהו התייצב בבית המשפט, כפר באישומים נגדו ואז יצא מהאולם לאחר שקיבל לידיו פתק צהוב. 

הקרע בין מילצ'ן לבן צור (צילום: החדשות)
עו"ד בן צור | צילום: החדשות

השופטים תהו מדוע הם זקוקים לפרק זמן כה ארוך, והודיעו בסוף הדיון כי ישקלו את הטענות ויודיעו על כך לנאשמים ולציבור. כעבור כמה שעות, הבהירו השופטים שקודם ידונו בטענות נתניהו בסוגיית האישורים שנתן היועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה - ורק לאחר מכן יודיעו על מועד תחילת שלב ההוכחות. 

הפרקליטות ועורך דינו של נתניהו, בעז בן צור, החליפו מהלומות ביום חמישי האחרון. הרמזים החמורים שהופנו כלפי הסנגור היו באשר לניגוד עניינים, ויצירת קשר פסול עם לקוחותיו מהעבר, ארנון מילצ'ן והדס קליין, שניהם עדי מפתח נגד נתניהו בתיק 1000. בן צור מיהר להשיב וכתב שאין בהתנהגותו כל פגם, אך נדמה שההתנגשות הזו צפויה להימשך, וללוות את המשפט.