הפרקליטות שלחה היום (חמישי) מכתב לעו"ד בועז בן צור, שמייצג את רה"מ בתיק 2000 (פרשת נתניהו-מוזס), והזהירה אותו מפני יצירת קשר עם איש העסקים ארנון מילצ'ן והעוזרת שלו הדס קליין – שניהם עדי תביעה בהליך המשפטי שמתנהל מול נתניהו. לטענת עו"ד בן צור, השיחות שקיים עם מילצ'ן עסקו בענייני חולין בלבד ללא קשר לחקירה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בעבר שימש עו"ד בן צור כפרקליטם של השניים בתיק 1000 (פרשת המתנות), אך כעבור תקופה עבר לעבוד בצוות עורכי הדין של נתניהו. בעקבות כך, בן צור הצהיר בבית המשפט כי עקב ניגוד העניינים הוא יימנע מלעסוק בעניינים הנוגעים בתיק 1000.

"לאחרונה הובא לידיעתנו על ידי מילצ'ן וקליין, כי פנית אליהם באופן שאינו עולה בקנה אחד עם הצהרתך כאמור ואף הצעת למילצ'ן להתקשר לנאשם", נאמר במכתב שנשלח מטעם המשנה לפרליט המדינה ליאת בן ארי וד"ר אלון גילדין מפרקליטות מחוז ת"א." לאור זאת ביקשנו מהמשטרה כי תפנה לקבל את התייחסות השניים לדברים. שני מזכרים שהכין סנ"צ שלמה משולם מצורפים למכתב זה ומדברים בעדם".

ארנון מילצ'ן (צילום: חדשות 12)
ארנון מילצ'ן: עו"ד בן צור הציע שיתקשר לנתניהו | צילום: חדשות 12

"לאור האמור", נכתב, "ראינו לנכון לפנות אליך בנושא, ולהדגיש את חובת הזהירות החלה עליך כעורך דין בהליך פלילי, בו אתה בא במגע עם עדי תביעה מרכזיים, כאלה שהיו לקוחותיך בעבר, ומשוחח איתם על עניינים הנושקים לתיק המתנהל בימים אלה בביהמ"ש ואף מציע לעד תביעה ליצור קשר עם הנאשם בתיק".

בפרקליטות הדגישו בפני עו"ד בן צור: "בהזדמנות זו נבקש לחדד את המובן מאליו – החובה להימנע מפנייה לעדי תביעה, וודאי שלא לדבר איתם, במישרין או בעקיפין, על כל נושא הקשור לנאשם המיוצג על-ידך, לנושאי עדותם או להליך המתנהל בבית המשפט".

במכתב תגובה ששיגר לתובעת בן ארי ולאנשי פרקליטות תל אביב, תקף בן צור את הטענות של הפרקליטות ואמר כי הוא לא מקיים עם מילצ'ן כל קשר הרלוונטי לחקירה. "משלוח מכתבכם זה, שהוא בבחינת ניסיון להלך אימים על עורך דין מייצג ושיש בו משום שימוש לרעה בסמכויות העומדות לכם – מכתב שתכליתו הברורה היא לשבש את פעילות ההגנה – חותר תחת כל אלה. ואף לא למותר לציין, כי אין זו הפעם הראשונה שבה נעשה שימוש באיומים בהליך דנן, והריני להבטיחכם כי מעשים כאמור שטרם נגלו עד כה עוד יתבררו בהליך גופו".

לדבריו, עם הדס קליין הוא לא קיים כל קשר מאז שהחל לייצג את נתניהו ודרש מהפרקליטות ש"לא להתערב בעניינים לא לכם".