בעוד השוטר אמיר רז החשוד ברצח אשתו דיאנה דדבייב ממשיך לטעון כי מדובר בהגנה עצמית, אחת מחברות המשפחה סיפרה אמש (שני) לכתבתנו על מקרי אלימות קודמים שלו: "היו לו התקפי זעם ואלימות קשים מאוד, דיאנה לא הסכימה שיחזור הביתה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כתבות נוספות ב-N12: 

לפי חברת משפחתו של רז, ההורים שלו חיבקו את דיאנה כי "ידעו שהוא בעייתי". "אובי (אימא של אמיר) התייעצה איתי בקשר לאלימות שלו", סיפרה החברה. "זה היה אחרי הלידה של הילד השלישי. הייתה אלימות מאוד קשה ודיאנה לא הסכימה שהוא יחזור הביתה ואז הוא אצל אובי כמה זמן".

החברה הזכירה שרז שירת במשטרה רק כשנתיים ובמשך תקופה ארוכה הוא "לא מצא את עצמו". "היו לו התקפי זעם ואלימות מאוד קשה, הוא היה מתפרץ, שובר דברים ומשתולל", תיארה המקורבת. "ההורים של אמיר מאוד מאוד חיבקו אותה, כי הם ידעו שהוא בעייתי. כשאובי אמרה שהיא לא ידעה שום דבר - הסתכלתי עליה ושתקתי".

כתובת שכתבו השכנים על גדר הבית של דיאנה רז ז"ל
כתובת שכתבו השכנים על גדר הבית של דיאנה רז ז"ל

יומיים לאחר הרצח סיפרה אובי בשיחה עם N12: "אנחנו אבלים, המומים ובוכים. לא ישנים ולא אוכלים. המזון שלי זה רק מים וקפה. אנחנו מחפשים תשובות שאין לנו. ביום שישי אמיר התקשר אליי ואמר 'אימא בואי'. שלושה נכדים שיחקו בטרמפולינה בחוץ ואמיר היה איתנו. הילדים היו נראים מאושרים."הוא הכניס אותי פנימה הביתה ואמר לי: הרגתי את דיאנה. לא היה כלום מאחורי העיניים שלו, הכול היה ריק. כאילו לא הייתה נשמה מאחורי העיניים. אמרתי לו: אתה בטוח? והוא ענה לי שכן. אמיר ילד רגיש והוא לא בכה".

עד כה חקירת הרצח העלתה שרז הכה את דיאנה לפני שירה בה: הוא חבט בה בחזה, ביד ובגב, דקר אותה בירך ואז, על פי החשד, אמיר רז ירה בה כדור אחד ברגל וזמן קצר לאחר מכן כדור נוסף בעורף - מה שגרם למותה.
רז טען בחקירתו האחרונה ביום רביעי שפעל מתוך הגנה עצמית. אין חבלות על גופו - והמשמעות היא שהוא לא יכול לבסס טענה לפיה דיאנה ז"ל תקפה אותו. אתמול הוארך מעצרו עד ליום חמישי הקרוב.