אמיר רז, השוטר בן ה-33 החשוד ברצח אשתו דיאנה ז"ל, יישאר במעצר לפחות עוד תשעה ימים ויישלח לבדיקה פסיכיאטרית. רז היה אמור להיות מובא לדיון בהארכת מעצרו אמש (שבת) בבית משפט השלום בראשון לציון - אך הוא נחשף לחולה קורונה מאומת ונשלח לבידוד. בני משפחתו הגיעו לבית המשפט. במח"ש ביקשו להאריך את מעצרו ב-15 יום והשופטת הסכימה להארכה של תשעה ימים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנחנו מנסים כרגע לעכל את האובדן ולהתמודד עם המציאות החדשה והבלתי נתפסת שנחתה עלינו", מסרו במשפחתה של דיאנה - שתובא למנוחות מחר. "דאגתנו נתונה כרגע לילדים הנמצאים במקום הכי בטוח וטוב עבורם אצל המשפחה שלנו". 

במהלך הלילה נלקח רז אל ביתם של השניים ביישוב נעלה, שם אירעה התקרית, ושחזר לעיני חוקרי המשטרה את האירוע לפרטיו - שהתרחש לעיני ארבעת ילדיהם. נציג מח"ש ביקש לקיים את דיון הארכת המעצר של השוטר החשוד ברצח אשתו דיאנה רז בדלתיים סגורות ולאסור את פרסום שמו של השוטר, אך בקשתו סורבה: השם הותר לפרסום והדיון התקיים בדלתיים פתוחות.

אמיר רז, החשוד ברצח אשתו דיאנה רז ז"ל
השוטר החשוד ברצח, אמיר רז

 "החשוד, שוטר סיור בתחנת מודיעין, חשוד שרצח את אשתו בנוכחות ארבעת ילדיו", הוסיף נציג מח"ש. "זה אירוע טרגי ומזעזע. יש לנו המון פעולות חקירה לבצע ולכן נבקש להאריך ב-15 ימים". השופטת אושרית הובר איימן אמרה: "קיימת תשתית ראייתית המבססת חשד סביר נגד החשוד לביצוע העבירה המיוחסת לו. הוא נחקר וקשר את עצמו למעשה. מדובר במקרה טרגי וקשה שנסיבותיו טרם התבררו עד תום".

עוד קבעה השופטת: "הנסיבות הידועות עד כה מקימות עילות מעצר של מסוכנות וחשש לשיבוש הליכי חקירה באופן שמחייב הותרת החשוד במעצר מאחורי סורג ובריח לשם קידום החקירה". רז יישאר במעצר עד ל-14.2.

אתמול התקיימת עצרת מיוחדת ביישוב נעלה לזכרה והתושבים מדליקים נרות וקוראים לעצור את האלימות כלפי נשים. גם במחאה בבלפור עמדו דקת דומייה לזכרה. המשפחה פתחה גיוס כספים לילדים של דיאנה רז. במשפחה אומרים: "אין מה להתלבט בכלל. הילדים ישארו אצל סבתא, האימא של דיאנה ולא יעברו לשום מקום אחר".

דיאנה רז ז"ל ובעלה אמיר החשוד ברצח
אמיר רז ודיאנה ז"ל

עו"ד משה אלון המייצג את החשוד אמר: "מח"ש מבקשים צו איסור פרסום גורף. מצבו קשה מאוד. החקירה בראשיתה, המקרה באמת מצער". הבעל טוען לאי שפיות זמנית בזמן הירי, והפרקליט יבקש לשלוח אותו להסתכלות.

הבעל תיאר ויכוח סוער שבו דיאנה הטיחה בו דברים קשים ואמרה שהוא לא נאמן לה ומסתכל על נשים אחרות. על ההחלטה לירות בה אמר בחקירה: "אני לא יודע מה קרה לי. היה לי סוג של בלאק אאוט. לא מבין מה עשיתי ולמה יריתי בה". כבר אתמול הוא ביקש מפרקליטו לדאוג לכך שכל ארבעת ילדיו יישארו אצל משפחתו - ולא יפוצלו.

עצרת לזכרה של דיאנה רז ז"ל (צילום: חדשות 12)
נרות הודלקו ביישוב לזכרה של דיאנה | צילום: חדשות 12

"אימא לא קמה יותר"

בן דודה של דיאנה סיפר ל-N12 בפתח דיון כי בתם הבכורה של הזוג (7) אמרה שהיה ויכוח בין ההורים, וכי האם אמרה לילדים לעלות למעלה. לאחר מכן היא שמעה ירייה. "היא אמרה שראתה המון דם ואימא לא קמה יותר", הוסיף בן הדוד. כשבן הדוד ראה את הילדה, היא אמרה לו: "למה אתה לא עצוב? אימא מתה".

בן הדוד אמר עוד: "הייתי איתה בקשר מתמיד. היא לא אמרה כלום חריג. אנחנו בהלם. הבעל סגד לה, הוא אהב אותה מאוד". על הבת הבכורה בת ה-7, זו שתיארה את הירי, אמר: "היא לא תחזור להיות אותו הדבר. המצב של הילדים קשה"

בחקירה הודה החשוד כי רצח את אשתו ולאחר מכן התקשר לאימו וביקש ממנה לאסוף את הילדים, שהיו עדים למעשה. לאחר מכן סיפר כי התקשר למפקדו האישי ודיווח על מעשיו. עוד הוסיף כי הוא חווה "בלאק אאוט" בזמן שביצע את המעשה, ואינו יודע להסביר מדוע עשה זאת.

מירב, שכנתה וחברתה של דיאנה ז"ל, אמרה היום לחדשות 12: "לא הייתה שום כתובת על הקיר, זאת הייתה הפתעה מוחלטת. יום לפני דיברנו ולא הרגשתי שזה מה שעומד לקרות". שכניה של דיאנה כתבו על גדר ביתם של הזוג מסר מתנצל וכואב. "דיאנה אהובה, אנחנו מצטערים שלא היינו שם לעזור". אחת השכנות הוסיפה: "לא תמיד יש סימנים".

כתובת שכתבו השכנים על גדר הבית של דיאנה רז ז"ל
כתובת שכתבו השכנים על גדר הבית של דיאנה רז ז"ל

מהחקירה עלה כי לרצח קדמה מריבה בין בני הזוג וכי בשלב מסוים שלף החשוד את אקדחו האישי וירה לעבר אשתו שתי יריות. אחד הכדורים פגע בראשה וגרם למותה. ארבעת ילדיהם, בני שנה עד 7, שנכחו בבית בזמן הרצח, שוהים כעת אצל סבם וסבתם. 

נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס בצאת השבת בטוויטר למותה הטראגי של דיאנה: "אסור שנשכח את הפנים, את השמות, את החיים שנלקחו באכזריות ומתוך תחושת בעלות מסוכנת. טרור הנשים חייב להיעצר".  

דיאנה רז עבדה כיועצת לענייני זוגיות, ובאתר האינטרנט בבעלותה היא סיפרה בעבר על השינוי שעברה בחייה: "בשנת 2006 התחלתי את מהפך חיי, ניהלתי מערכת יחסית הורסת ומאמללת, הייתי פגועה ושבורה עם הערכה עצמית נמוכה ביותר. אך עם כל הפחד החלטתי לסיים אותה. הבעיה הגדולה ביותר שפגשתי בנישואים – כשנשים הופכות להיות מובנות מאליו לגברים. את כל לימודיי יישמתי בחיי האישיים והיום אני נשואה לגבר מדהים".

גם הבעל החשוד סיפר על הזוגיות של השניים בעמוד הפייסבוק שלו: "גאה באישתי האהובה, מעריך ומעריץ אותך על מי שאת".

לי נעים וניתאי רחמימוב השתתפו בהכנת הידיעה.