המשטרה פתחה הערב (ראשון) בחקירה נגד יו"ר זק"א יהודה משי זהב בחשד לביצוע עבירות מין. החקירה הוטלה על היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433. היום החלו לבחון חוקרי היחידה את המידע והעדויות בעניינו, וההחלטה לעבור לחקירה התקבלה בדיון של בכירי אגף החקירות והמודיעין, על בסיס ממצאי התחקיר שפורסם - למרות שאין עדיין תלונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החוקרים כבר החלו לתכנן את השלבים הראשונים בביצוע החקירה, כשבשלב הראשון ינסו להגיע לצעירה שסיפרה על אונס שעברה בידי משי זהב לפני כעשר שנים, אך סירבה להגיש תלונה. תיק החקירה המקורי נסגר אז מחוסר ראיות, והחוקרים ינסו לנסות לשכנע אותה להתלונן.

מנגד, גורם במשטרה אמר היום ל-N12 כי ישנו פער גדול בין הפרסומים בתקשורת לבין פעולות המשטרה בתיק עד עכשיו. לדברי אותו גורם, החקירה הזאת לא צפויה להסתיים מהר.

החקירה בעניינו של משי זהב, ממייסדי ארגון זק"א, החלה בעקבות תחקיר שפורסם בעיתון הארץ, וחשף כמה עדויות של אנשים על תקיפה מינית שביצע בהם משי זהב. בעקבות פרסום התחקיר הודיע משי זהב כי הוא מוותר על פרס ישראל שהיה אמור לקבל השבוע.

על פי התחקיר, בחלק מהמקרים משי זהב תקף מינית ילדים ולא בחל באמצעים שעמדו לרשותו כדי להפחיד ולאיים עליהם שלא יספרו על מעלליו. הוא הכחיש בתוקף את כל הטענות שהובאו בתחקיר וטען כי נעשה ניסיון לבצע לו "סיכול ממוקד". לאחר פרסום התחקיר, הגיעו לעמותת "מגן" שש עדויות חדשות על פגיעה מינית של משי זהב, הטרדות מיניות וגם מקרה אחד של אונס.

מהעדויות שפורסמו בתחקיר עולה לכאורה התנהלות עקבית של פגיעה מינית בילדים, נערים, נערות ונשים מצדו של משי זהב. בין היתר סיפר נ' כי כשהיה בן 16 ניצל אותו משי זהב במשך 4 שנים. על פי עדותו, הוא הפך ל"זונה במלוא מובן המילה". צעירה חרדית סיפרה כי כשהייתה נתונה במצוקה כלכלית הציע לה משי זהב סיוע כלכלי. כשנפגשו הוא כפה את עצמו עליה – ואז הזהיר אותה שאם תדבר: "ג'יפ של זק"א ידרוס אותך".