ביחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 יתחילו לבדוק היום (ראשון) את המידע והעדויות בעניינו של יו"ר זק"א, יהודה משי זהב. הבדיקה צפויה להפוך לחקירה פלילית מלאה כאשר תהיה בידי החוקרים לפחות תלונה אחת מאדם שנפגע ממשי זהב, שבוצעה בזמן שלא חלפה ממנו תקופת ההתיישנות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בסוף השבוע הגיעו לעמותת "מגן" שש עדויות חדשות על פגיעה מינית של משי זהב, הטרדות מיניות וגם מקרה אחד של אונס. על ששת מקרים אלו חלה התיישנות, וכעת הבדיקה תתמקד לפחות בשלב הראשון במקרה אחד שעליו אין התיישנות – אישה שטוענת כי משי זהב אנס אותה בצימר לפני עשר שנים. באותה תקופה האישה סירבה להתלונן ולכן התיק שנפתח בעניין בעבר, נסגר.

ההערכה היא שהחוקרים ינסו כעת להגיע אל אותה אישה במקום מושבה בחו"ל, שם ינסו לשכנע אותה להגיש תלונה רשמית. במקביל, מצפים במשטרה לתלונות נוספות שיגיעו בעקבות הפרסומים, מתוך הנחה שהמשיך לבצע מעשים מיניים פסולים גם בתקופה האחרונה.

הבדיקה המשטרתית בעניינו של משי זהב, ממייסדי ארגון זק"א שאמור היה לזכות השנה בפרס ישראל, תחל בעקבות תחקיר שפורסם בעיתון הארץ, וחשף כמה עדויות של אנשים על תקיפה מינית שביצע בהם משי זהב. בחלק מהמקרים, על פי התחקיר, משי זהב תקף מינית ילדים ולא בחל באמצעים שעמדו לרשותו להפחיד ולאיים עליהם כדי שלא יספרו על מעלליו. משי זהב הכחיש בתוקף את כל הטענות שהובאו בתחקיר וטען כי נעשה ניסיון לבצע לו "סיכול ממוקד".