פרסום ראשון: חוות דעת ראשונית קובעת כי מותו של בן ה-4 חודשים מאזור אשקלון נגרם כתוצאה מטלטול והתעללות. גורמי הרפואה נסמכו בין השאר על צילומי MRI שהראו שברים בגולגלתו של הפעוט ודימומים במוחו. מכך עולה שההתעללות שהביאה למותו של הפעוט הייתה ממושכת ולא חד-פעמית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

טרם בוצע ניתוח בגופתו של התינוק בן ה-4 חודשים מאזור מהדרום, אך חוות דעת ראשונית של גורמי רפואה שהועברה לצוות החקירה מראה כי המוות נגרם כתוצאה מטלטול והתעללות. בצילומי MRI שנעשו במהלך הטיפול לפעוט נמצאו דימומים במוח ובעמוד השדרה ושבר בגולגולת.

באופן כללי, מדובר בסימנים שמתאימים לטלטול. כמו כן, אותו שבר מעיד גם על מכה שספג הפעוט והשברים הישנים והחדשים שנמצאו בצלעותיו מעידים על כך שההתעללות שגרמה למותו לא הייתה חד-פעמית, אלא הייתה ארוכה וממושכת. גופתו עוד לא נותחה, אך חוות דעת ראשונית של גורמי רפואה מצביעה על ההורים, שככל הנראה גרמו, לפי החשד, לתוצאה הקטלנית הזו.

מעצרם של שני ההורים הוארך השבוע ב-5 ימים. במהלך הדיון בבית המשפט אמר נציג המשטרה כי לתינוק נגרם נזק מוחי בלתי הפיך - וכי יש לצוות החקירה התכתבות שמחזקת את החשדות נגד שני ההורים. "הוא אינו מגיב, נגרם לו נזק מוחי בלתי הפיך", אמר נציג המשטרה בדיון. "ב-28 באוקטובר הגיע עם נפיחות בראשו וזו לא הייתה תאונה. ניסו להעירו ולהפסיק את חומרי ההרדמה - אך אינו מגיב".

הבוקר פרסמנו לראשונה כי זוג הורים נוסף מדרום הארץ נעצר בחשד להתעללות בבנם התינוק בן ה-4 חודשים. התינוק מאושפז זה כמה ימים בבית החולים סורוקה בבאר שבע. ההורים הביאו את התינוק לבית החולים לאחר שלא חש בטוב וסבל מחבלות בגופו ובראשו. עם זאת, לחיי התינוק לא נשקפת סכנה.