מעצרם של שני ההורים שנעצרו בחשד שהתעללו בבנם התינוק, שאושפז עם חבלה בראשו בביה"ח ברזילי, הוארך ב-5 ימים. במהלך הדיון בבית המשפט אמר נציג המשטרה כי לתינוק נגרם נזק מוחי בלתי הפיך - וכי יש לצוות החקירה התכתבות שמחזקת את החשדות נגד שני ההורים. מעצר האב והאם הוארך בחמישה ימים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הוא אינו מגיב, נגרם לו נזק מוחי בלתי הפיך", אמר נציג המשטרה בדיון. "ב-28 באוקטובר הגיע עם נפיחות בראשו וזו לא הייתה תאונה. ניסו להעירו ולהפסיק את חומרי ההרדמה - אך אינו מגיב".

בדיון הציגה המשטרה 22 הודעות וואטסאפ שכתבו ההורים ביניהם ולקרובי משפחה, אשר מחזקים את החשדות נגדם. בין השאר כתב האב לאם: "תמרחי לו אלוורה על עמוד השידרה עד שייספג, לפחות שלא יכאב לו" זאת על אף שבדיון הקודם אמרה האם שראתה מכה יבשה בגב ולא הבינה מה זה. 

תינוק בבית חולים (צילום: shutterstock)
תינוק בבית החולים. אילוסטרציה | צילום: shutterstock

האב טען בדיון שהחוקרות הטיחו בו: "אנחנו אימהות בעצמנו. אתה אבא חסר אחריות, שקרן". השוטרת הודתה: "צעקתי עליו אחרי שהתשובות שלו לא נתנו הסבר מניח את הדעת. אין לי מה להסתיר".

במהלך הדיון, שבו דרשה המשטרה את הארכת המעצר של שני ההורים, הציג נציג המשטרה הודעות וואטסאפ שכתבו השניים ביניהם ולקרובי משפחה, שמחזקים את החשדות נגדם.

בצעד חריג הורשו הורי הפעוט ביום שישי לבקר את בנם המאושפז בבית החולים ברזילי. במהלך הביקור, ההורים לא הורשו לגעת בבנם ובתום הביקור הוחזרו האם והאב למעצר. 

לפני כ-4 ימים אושפז במצב קשה תינוק בן 4 חודשים ממושב ליד אשקלון בבית החולים ברזילי, לאחר שעל פי החשד עבר התעללות חמורה. הפעוט הושאר בבית החולים לבדיקות נוספות. תחילה נעצר רק האב ולאחר מכן עצרה המשטרה גם את האם.