פרסום ראשון: בכוונת הפרקליטות להגיש נגד אריה שיף, שירה בפורץ לרכבו, כתב אישום בסעיף רצח. סניגוריו של אריה שיף, עו"ד ששי גז ועידן שני, הוזמנו על ידי הפרקליטות לשימוע לפני הגשת כתב אישום נגד שיף. על פי הזימון, בפרקליטות מתכוונים להגיש נגדו כתב אישום על רצח.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אנו שוקלים להעמיד לדין בכפוף לשימוע בסעיף 300 א לחוק העונשין", נכתב בזימון – שנשלח שעות לאחר שהמשטרה הודיעה על תום החקירה ועל העברת כל המידע לפרקליטות. מהראיות עולה, שרכבם של מי שחשודים כחוליית גנבים הגיע לביתו של שיף ואישתו, שישנו באופן זמני בקרוון מחוץ לבית מכיוון שהבית עובר שיפוץ. בשלב מסוים המנוח יצא מהרכב ופרץ בתוך שניות לרכב של שיף.

שיף יצא מהקרוון עם האקדח שנשא ברישיון וללא משקפי הראייה שלו: הוא עמד במקביל לרכב וירה מצד ימין של הרכב שמאלה לכיוון הנהג. הכדור פגע בראשו של הפורץ, הרכב הידרדר והוא מת מפצעיו. שיף ירה לעבר הרכב השני והם נמלטו מהמקום. במשטרה לא הצליחו עד היום לעלות על עקבותיהם ולעצור את החוליה. שיף טען בחקירה שחש מאוים ולכן ירה לעבר הרכב, אך לא מתוך מטרה לפגוע או להרוג את מי שחשוד בפריצה לרכבו. רכבם של בני המשפחה נפרץ לפחות 4 פעמים בשנים האחרונות.

עו"ד ששי גז (צילום: חדשות 2)
עו"ד ששי גז, ארכיון | צילום: חדשות 2

אחיו של המנוח סיפר ל-N12 כי שיף לא היה צריך לירות לעברו, וכי הוא בתור מתנדב במשטרה מכיר היטב את נוהל מעצר חשוד, שלפיו יש לירות באוויר תחילה. עשרות תושבי ערד הפגינו למען שחרורו של שיף בטענה שהוא קורבן של אוזלת היד המשטרתית בכל הנוגע לאכיפה של אלימות, עבריינות וגנבי רכבים בפרט באזור בשנים האחרונות. נוסף על כך, חבריו טוענים ששיף מוכר כתושב אכפתי ומתנדב בנושאים רבים למען החברה. לדבריהם, הוא דמות חיובית מאוד, והאשמתו היא "ממש עוולה מוסרית" מכיוון שלטענתם לא הייתה לו ברירה אלא להגן על עצמו בסיטואציה מורכבת ומפחידה.

עו"ד עידן שני
עו"ד עידן שני

מתחילת האירוע ועם מעצרו של אריה שיף, פרקליט מלווה הוצמד לחקירה המשטרתית. לאורך כל החקירה מאחורי הקלעים נשמעו חילוקי דעות באשר לחומרת מעשיו של שיף. הפרקליטות סבורה שיש להחמיר את סעיפי האישום, ומנגד המשטרה סברה שיש להקל את סעיפי האישום.

עו"ד אהרון רוזה, שמייצג את משפחת הפורץ שנהרג, מסר: "משפחת המנוח שמעה בסיפוק את העובדה שהשימוע ייערך בעבירת רצח, כאשר עם כל פרט חדש שמתגלה מהאירוע מתברר עד כמה חמור היה הירי שביצע החשוד לעבר המנוח, ירי שמבצע חשוד שאמור להיות מיומן ובעל ידע בהוראות הפתיחה באש ובמשמעות של ירי מאקדח".

עורך, דין, אהרון, רוזה
עו"ד אהרון רוזה