חשודים נוספים נעצרו בפרשת האונס הקבוצתי באילת: המשטרה עיכבה לחקירה הבוקר (ראשון) 7 קטינים בחשד למעורבות באונס הנערה. הם הועברו להמשך חקירה של צוות החקירה המיוחד שהוקם במרחב לכיש. מהמשטרה נמסר כי במהלך היום צפויים מעצרים נוספים. 
 
מפקד מרחב לכיש, נצ"מ רונן אבניאלי, ערך דיון הערכת מצב עם הצוות המיוחד שהוקם במרחב וחוקר את הפרשה. עם התקדמות פעולות זיהוי המעורבים בעזרת שימוש בטכנולוגיה, צוות חוקרים ועובדי הערכה, עוכבו הקטינים, כולם תושבי הדרום, בחשד למעורבות באונס הקטינה.
 
היום תבקש המשטרה להאריך את מעצרם של הבגיר ושני הקטינים שנעצרו אתמול בחשד לאונס הקטינה. אחד הקטינים שנעצרו - בן 17 מהדרום. חוקרי המשטרה חושדים שבן ה-17 שנעצר היה מעורב באירוע כולו - אך עדיין נבדקת מידת מעורבותו. 

מלון  הים האדום (צילום: גוגל)
המלון באילת בו התרחש אונס בת ה-16 | צילום: גוגל

בנוסף, החוקרים עיכבו אתמול לחקירה צעירה בת 19 לאחר שכתבה ברשת על סרטונים שהופצו לכאורה מהאירוע "אל תתקמצנו, שתפו". היא עוכבה לחקירה בחשד לניסיון שידול לפרסום חומרי תועבה ושוחררה בתנאים מגבילים לאחר שהביעה חרטה על מעשיה.  

היא טענה שעשתה זאת ללא מחשבה או כוונה מיוחדת וציינה שבעקבות ההתכתבות שהועברה היא מקבלת הודעות נאצה בטלפון ואיומים, שבעקבותיהם העלתה פוסט התנצלות לחשבון הפייסבוק שלה. לבסוף המשטרה, החליטה לשחררה תחת תנאים מגבילים. 

חברתה של הנערה העידה: "ראיתי התגודדות של המון אנשים, היא לא הבינה מה הולך סביבה"

בסוף השבוע דווח כי המשטרה ערכה עימות בין חברתה של הנערה בת ה-16 לבין החשוד המרכזי, שעל פי החשד אנס את הנערה ראשון. בתום העימות, נראה שהחשדות נגדו התחזקו. החברה סיפרה על הלילה הטראומטי: "הרגשתי שהיא לא מבינה מה הולך סביבה, ראיתי התגודדות של המון אנשים באזור החדר". 

בעימות שנערך עם החשוד שנעצר ראשון, הובאה גרסת החברה במלואה. במשטרה תופסים את העדות שלה כאמינה וכבר בימים הקרובים מתכוונים חוקרי צוות החקירה המיוחד ממרכז לכיש לבצע מעצרים של חשודים נוספים שהיו מעורבים על פי החשד בעבירות המין.

אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
"מצבה הנפשי של הצעירה קשה" | צילום: חדשות 2

הגורמים המקצועיים שמלווים את הנערה מספרים שמצבה הנפשי עדיין קשה מאוד. בני המשפחה שלה עוטפים אותה, לא עוזבים אותה ונמצאים סביבה כל הזמן. אותם גורמים סיפרו ל-N12 שהיא התרגשה מאוד מהתמיכה שהיא מקבלת מהאלפים שיצאו להפגין.

בת ה-16 נחושה שהצדק ייעשה ולא מתכוונת לוותר. היא מוכנה לשתף פעולה עם המשטרה בכל עניין. היא מתחילה לעכל ולהבין את גודל ועוצמת האירוע שעבר עליה, אך מוטרדת מאוד מעצם העובדה שמישהו מחזיק בתמונות ובסרטונים שלה, ומכך שמישהו ככל הנראה תיעד את המעשים.