חברי ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר החליטו הבוקר לקצר את עונשה של אושיית הרשת, פרסליה קשתי שנידונה ל-24 חודשי מאסר בגין הפקרתו והריגתו של הולך הרגל דוד מזרחי ז"ל (82), לאחר שהתרשמו שהיא עברה טיפולים רבים והיא מצליחה לשקם את חייה.

כבר בתחילת הדיון הפרקליטות אינה הביעה התנגדות לשחרורה של קשתי בגלל ההליך הטיפולי והשיקומי שעברה. פרקליטיה של קשתי, עורכי הדין אבי חימי וטל חזום, ביקשו מבית המשפט לקצר את עונשה לאור התנהגותה הטובה בכלא והשתתפותה בסדנאות וטיפולים רבים במסגרת קבוצות של עברייני תנועה.

פרסיליה קשתי בבית המשפט, ינואר 2020 (צילום: פול סגל)
מתוך דיון בבית המשפט. פרסיליה קשתי | צילום: פול סגל
פרסיליה קשתי (צילום: אלון חן, פרטי)
עם בן הדוד המפורסם. פרסיליה ותום קשתי | צילום: אלון חן, פרטי

במהלך הדיון, קשתי הביעה חרטה עמוקה וצער על מעשיה. "אני מצטערת בפני בני המשפחה של המנוח. אני אשא את המקרה הזה לכל ימי חיי". חברי הוועדה התרשמו מקשתי ומכך שהפרקליטות לא התנגדה לשחרורה והחליטו לקצר את עונשה בשליש. במידה ושב"ס יפעיל את השחרור המנהלי היא תשתחרר כבר בימים הקרובים לפני החגים. במידה ולא, היא תשוחרר רק בעוד כחודשיים.

נעמי קניון, בתו של דוד מזרחי ז"ל שקשתי דרסה למוות, התנגדה לשחרורה ושלחה מכתב לוועדת השחרורים בעניין אך זה לא עזר וקשתי תשוחרר לביתה לאחר קצת יותר משנה בבית הסוהר.

"אני לא מאמינה לחרטה ולצער שלה. זו החלטה אומללה. מבישה. היא האשימה את אבי כל הזמן שהוא אשם בתאונה שקפץ לכביש והיא פגעה בו. הוא נראה לה מחבל", אומרת קניון בשיחה עם mako, "אין לי אמון במערכת המשפט. נתנו לה שנתיים שתשב אותם במלואה שזה גם ככה עונש קל מאוד. אחר כך מתפלאים למה אין הרתעה ולמה נהגים משתוללים על הכביש. אין פה צדק. בטח עוד כמה שעות היא תעלה סטורי לאינסטגרם ותמשיך בחייה ואנחנו נישא את הצער והכאב שלנו על מות אבינו עד סוף ימינו".

המכתב לוועדת השחרורים של פרסיליה קשתי. ספטמבר 2020 (צילום: צילום מסך)
המכתב ששלחה משפחתו של מזרחי ז"ל לוועדת השחרור | צילום: צילום מסך

דוד מזרחי (צילום: אור בן זריהן)
מזרחי ז"ל | צילום: אור בן זריהן

עו"ד אבי חימי (צילום: באדיבות המצולם)
עו"ד חימי | צילום: באדיבות המצולם