הפרקליטות הגישה היום (שני) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום בגין רצח בנסיבות מחמירות נגד ד"ר גיורא פראף, הרופא החשוד ברציחתה של אשתו אסתי אהרונוביץ. אסתי אותרה בתחילה חודש ינואר ללא רוח חיים בביתם ביישוב תלמי אליהו. זמן קצר לאחר מכן אותר פראף פצוע לאחר שביצע תאונת דרכים עצמית. החקירה העלתה חשד שירה בה ונמלט מהמקום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי עובדות כתב האישום, אהרונוביץ החלה בנקיטת צעדים משפטיים נגד פראף על רקע סכסוך כספי. פראף שהה בחו"ל בעשרת הימים שקדמו לרצח, בזמן זה אהרונוביץ החלה להעביר את חפציו מחדרם המשותף לחדר אחר בבית וכן הסתירה את אקדחו. כשחזר פראף מחו"ל, הודיעה לו אהרונוביץ שתחזיר לו את האקדח רק כאשר יעזוב את הבית. 

ביום המקרה, בזמן ששהו השניים בבית, נטל פראף את האקדח וירה ממנו חמישה כדורים לעבר בת זוגו. לאחר הירי, הוא נמלט מהמקום בעזרת מכוניתו, כשהוא משאיר את אהרונוביץ מתבוססת בדמה על הרצפה. 

אסתי אהרונוביץ'
אסתי אהרונוביץ' ז"ל

לטענת הפרקליטות, הרופא המואשם גרם למותה של בת זוגו בכוונה תחילה, לאחר הליך ממשי של שקילה וגיבוש החלטה להמיתה. הפרקליטות ביקשה לעצור את פראף עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

ביום חמישי האחרון האריך בית המשפט את מעצרו של פראף עד לסוף יום שני (היום). באותה עת, הגישה המשטרה נגדו הצהרת תובע, זאת לקראת הגשת כתב האישום על ידי הפרקליטות.

בתחילת חודש ינואר נמצאה אסתי אהרונוביץ' בת ה-70 ללא רוח חיים ועם סימני ירי על גופה בביתה שבמועצה האזורית אשכול. בעלה החשוד, ד"ר פראף אותר לאחר שהתהפך עם רכבו בעת שנמלט מהמקום, הוא פונה לבית החולים סורוקה בבאר שבע - ונעצר לאחר שהשתחרר. במהלך אשפוזו הוא נחקר וטען כי אינו זוכר דבר, ובאותה העת נאמר כי ייתכן שפרי מבולבל בשל מצבו הרפואי.

בגרסתו הנוכחית טוען החשוד כי האירוע התרחש בזמן שהתכונן לעזוב את הבית, ואחרי שארז מזוודות וציוד כחלק מהליך הגירושין. לדבריו, תוך כדי שהתעמת עם אסתי ז"ל, נפלט כדור מאקדחו ופגע בה. פרי הוסיף שכאשר הבין שהיא פצועה ומדממת - נבהל ועזב את המקום.

עו"ד ציקי פלדמן, המייצגת את החשוד, מסרה כי בהזדמנות הראשונה לאחר השיפור במצבו החשוד ביקש למסוראת הגרסה החדשה. "לדבריו מדובר באירוע טרגי ומצער של פליטת כדורים אשר לא היה תחת שליטתו", אמרה.

"מרשי מספר כי לעולם לא היה פוגע באשתו ולאורך כל נישואיהם  עשה כל שביכולתו לגרום לה לאושר ולשמחה. הוא שבור ואין מזור לצערו", הוסיפה. "אני מניחה כי בימים האחרונים גרסתו נבדקת על ידי היחידה החוקרת ואני סמוכה ובטוחה שאלה יעשו הכל על מנת להגיע לחקר האמת״.

לאחר המקרה, סיפרו ילדיה של אסתי ז"ל כי המשפחה לא חשבה שזה ייגמר ברצח, אך היו לכך סימנים מקדימים. בתה, מעיין מגיד אהרונוביץ', סיפרה לחדשות 12: "הוא היה מתחזה - הוא התחזה להיות איש משפחה, צדיק, רופא - וזה לא בדיוק מה שהוא היה". 

ככל הנראה הרצח אירע רגעים ספורים לאחר שקיבל פרי צו מבית משפט המורה להם ללכת לגישור בהליך הגירושין. על פי החשד גיורא לא הסכים לקבל את הצו, זעם על כך - ובשלב זה נורתה אסתי. כלתה לשעבר שגית, שגם הציעה לה להחביא את הנשק, נכנסה פנימה ומצאה אותה ללא רוח חיים.

"עמדתי וחיכיתי בשביל ההיתכנות שאם יקרה משהו אז היא תוכל מיד להרים לי טלפון", סיפרה שגית לחדשות 12. "ידענו שברגע שהוא יראה את המכתב הוא ייצא מדעתו, אך לא עד כדי כך. לא הייתה אפשרות של רצח".

קרובת משפחה של אסתי ז"ל סיפרה לחדשות 12: "מדובר באדם מניפולטיבי, עם חזות של אדם חביב. שנים הוא טווה את קוריו סביב אסתי עד שהבנו את זה והיא החליטה לסיים את היחסים. אני מכינה אתכם - כל דבר שהוא יגיד מעכשיו צריך לבדוק טוב מאוד". 

אסתר אהרונוביץ' ז"ל בת ה-70 הייתה מורה למוזיקה שלפני מספר שנים יצאה לגמלאות. היא הותירה אחריה 4 ילדים ו-9 נכדים, ובני משפחתה סיפרו: "היא הייתה אישה מדהימה, סוג של עוגן". 

עו"ד ציקי פלדמן (צילום: חדשות)
עו"ד ציקי פלדמן | צילום: חדשות

"קיבלנו את כתב האישום ונלמד את חומרי החקירה היטב", מסר עו"ד ציקי פלדמן, פרקליטו של פראף. "לגרסתו מדובר באירוע טראגי כאשר במהלך מאבק על נשק נפלטו כדורים אשר גרמו למותה של רעייתו.. אנו נשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותינו, נלחם ונעשה כל שנדרש על מנת להוכיח את חפותו". 

_OBJ