פרסום ראשון: למרות שבחקירתו הראשונה טען שאינו זוכר מה קרה, הרופא גיורא פראף-פרי החשוד ברצח אסתי אהרונוביץ' ז"ל במושב תלמי אליהו, מסר גרסה חדשה למשטרה. הוא אמר כי לא תכנן לפגוע באשתו וטען כי במהלך עימות הנוגע להליך הגירושין נפלטו כדורים מאקדחו – שגרמו למותה. עורכת דינו מסרה: "לדבריו מדובר באירוע טרגי ומצער". היום (חמישי), שעות לאחר הפרסום הראשון בחדשות 12, מעצרו הוארך בשמונה ימים נוספים - למרות שינוי גרסה.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בתחילת החודש נמצאה אסתי אהרונוביץ' בת ה-70 ללא רוח חיים ועם סימני ירי על גופה בביתה שבמועצה האזורית אשכול. בעלה החשוד אותר לאחר שהתהפך עם רכבו בעת שנמלט מהמקום, הוא פונה לבית החולים סורוקה בבאר שבע - ונעצר לאחר שהשתחרר. במהלך אשפוזו הוא נחקר וטען כי אינו זוכר דבר, ובאותה העת נאמר כי ייתכן שפרי מבולבל בשל מצבו הרפואי.

עו"ד ציקי פלדמן (צילום: חדשות)
עו"ד ציקי פלדמן המייצגת את החשוד גיורא פרי | צילום: חדשות

בגרסתו הנוכחית טוען החשוד כי האירוע התרחש בזמן שהתכונן לעזוב את הבית, ואחרי שארז מזוודות וציוד כחלק מהליך הגירושין. לדבריו, תוך כדי שהתעמת עם אסתי ז"ל, נפלט כדור מאקדחו ופגע בה. פרי הוסיף שכאשר הבין שהיא פצועה ומדממת - נבהל ועזב את המקום.

עו"ד ציקי פלדמן, המייצגת את החשוד, מסרה כי בהזדמנות הראשונה לאחר השיפור במצבו החשוד ביקש למסוראת הגרסה החדשה. "לדבריו מדובר באירוע טרגי ומצער של פליטת כדורים אשר לא היה תחת שליטתו", אמרה.

"מרשי מספר כי לעולם לא היה פוגע באשתו ולאורך כל נישואיהם  עשה כל שביכולתו לגרום לה לאושר ולשמחה. הוא שבור ואין מזור לצערו", הוסיפה. "אני מניחה כי בימים האחרונים גרסתו נבדקת על ידי היחידה החוקרת ואני סמוכה ובטוחה שאלה יעשו הכל על מנת להגיע לחקר האמת״.

לאחר המקרה, סיפרו ילדיה של אסתי ז"ל כי המשפחה לא חשבה שזה ייגמר ברצח, אך היו לכך סימנים מקדימים. בתה, מעיין מגיד אהרונוביץ', סיפרה לחדשות 12: "הוא היה מתחזה - הוא התחזה להיות איש משפחה, צדיק, רופא - וזה לא בדיוק מה שהוא היה". 

ככל הנראה הרצח אירע רגעים ספורים לאחר שקיבל פרי צו מבית משפט המורה להם ללכת לגישור בהליך הגירושין. על פי החשד גיורא לא הסכים לקבל את הצו, זעם על כך - ובשלב זה נורתה אסתי. כלתה לשעבר שגית, שגם הציעה לה להחביא את הנשק, נכנסה פנימה ומצאה אותה ללא רוח חיים.

"עמדתי וחיכיתי בשביל ההיתכנות שאם יקרה משהו אז היא תוכל מיד להרים לי טלפון", סיפרה שגית לחדשות 12. "ידענו שברגע שהוא יראה את המכתב הוא ייצא מדעתו, אך לא עד כדי כך. לא הייתה אפשרות של רצח".

קרובת משפחה של אסתי ז"ל סיפרה לחדשות 12: "מדובר באדם מניפולטיבי, עם חזות של אדם חביב. שנים הוא טווה את קוריו סביב אסתי עד שהבנו את זה והיא החליטה לסיים את היחסים. אני מכינה אתכם - כל דבר שהוא יגיד מעכשיו צריך לבדוק טוב מאוד". 

אסתר אהרונוביץ' ז"ל בת ה-70 הייתה מורה למוזיקה שלפני מספר שנים יצאה לגמלאות. היא הותירה אחריה 4 ילדים ו-9 נכדים, ובני משפחתה סיפרו: "היא הייתה אישה מדהימה, סוג של עוגן".