בעיריית ירושלים לא לוקחים סיכונים, ובעקבות התפרעויות החרדים בשכונות החרדיות החליטו להפסיק את עבודת אנשי העירייה באזורים אלה, עד שיירגעו הרוחות. התושבים באזור מפגינים ביומיים האחרונים במחאה על מעצר האם החרדית שנעצרה בחשד שהרעיבה את בנה בן השלוש.

ראש העיר ניר ברקת הורה להפסיק את שירותי העירייה באזור השכונות גאולה ומאה שערים. בעירייה מסבירים זאת בכך שהם מנסים למנוע "את סיכון חיי עובדי העירייה באזור, ולאור האיומים והפגיעה ברכוש העירייה. השירותים לא יינתנו עד אשר יתאפשר מתן שירות ללא סיכון חיי אדם".

בעירייה מצטערים על הפגיעה שתגרום ההחלטה לתושבים באזור שאינם מעורבים באירועים האלימים המתרחשים באזור. "אנו מקווים לחדש את השירות לתושבים בהקדם", אומרים בעירייה.

עוד נמסר מעיריית ירושלים, כי נגרם להם נזק של מאות אלפי שקלים במהלך ההתפרעויות בבירה. בין היתר נפגעו: 2 רכבי טאטוא, קרוב ל-50 מכולות ומתקני אשפה וכן הותקפו עובדי ניקיון של העירייה.

הפגנות בירושלים ובבית שמש

האם המתעללת (צילום: חדשות 2 - יוסי זילברמן)
האם החשודה בביהמ"ש, י-ם, הבוקר | צילום: חדשות 2 - יוסי זילברמן

אנשי הקהילה החרדית בעיר הפגינו גם אחר הצהריים למען האם ונגד רשויות הרווחה של העירייה. הפגנה סוערת נערכה באזור רחוב בר-אילן, שם מפגינים התעמתו עם השוטרים והבעירו פחי אשפה. גם כיכר השבת הפגינו חרדים והאזור נסגר לתנועה סמוך למטה הארצי של המשטרה נערכה הפגנה גדולה. בבית שמש הפגינו כמה עשרות חרדים לאות הזדהות עם האם.

המשטרה עצרה כ-15 מפגינים במהלך ההפגנות. שוטר מג"ב אחד נפצע קל בידו במהלך פינוי המפגינים. מכוניתו של מפקד מרחב ציון במשטרת ירושלים, תנ"צ ברונו שטיין, נרגמה באבנים. למכונית נגרם נזק כבד.

הבוקר דן בית משפט השלום בירושלים בערר שהגישה האם נגד הארכת מעצרה בחמישה ימים אתמול. בית המשפט קיבל חלקית את הערר, והחליט להאריך את מעצרה של האם ביומיים בלבד, עד ליום שישי בבוקר.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?