כמעט כל 20 דקות נשמעת אזעקה בעיר באר שבע. העיר עצמה נראית נטושה - התושבים מנסים להראות חוסן ומסתגרים בעיקר בבתיהם מחשש לירי לאזור.

יאנה, המפעילה חנות לכלי בית בעיר, החליטה הבוקר לפתוח את בית העסק שלה כדי לאפשר לתושבי העיר להמשיך את שגרת החיים שלהם. "אולי אנשים יצטרכו לקנות משהו, כשאני רואה אנשים בחוץ אני קוראת להם להיכנס למקלט שלי", סיפרה הבוקר לחדשות 2 באינטרנט.

"קשה לי עם הילדים", סיפר תושב אחר. "יש לי בת גדולה ששומרת על הילדים הקטנים והדבר החשוב הוא להראות להם שאנחנו עוברים את התקופה הזאת". הוא ציין כי העיר עברה מצבים קשים יותר מזה: "אני מקווה שצה"ל יצליח בעזה - חייבים להחזיר את השקט לדרום".

"להפגין חוסן ולצלוח את זה"

את עיריית באר שבע פוקדים הבוקר תושבי העיר כחלק מסידוריהם, ובדרך הם נתקלים בראש העיר רוביק דנילוביץ' ששומר על קור רוח. "אני גאה בתושבי העיר ומבקש מהם להיצמד להנחיות פיקוד העורף - זו תקופה לא פשוטה אך עלינו להפגין חוסן ולצלוח את זה", סיפר.

בשל המצב בדרום וביטול הלימודים באוניברסיטת באר שבע, תגברה רכבת ישראל את מערך הרכבות היוצאות צפונה. כמו כן, הזמינה הרכבת אוטובוסים לסייע בהסעת מאות הסטודנטים. התגבור מופעל מתחנת באר שבע צפון והאוניברסיטה, שם מורגש ביקוש רב משעות הבוקר המוקדמות.

מבצע בעזה - הסיקור המלא:

צפו: כך מתכוננים בעזה לשגר טילים לתל אביב

רה"מ: "צה"ל ערוך להרחבת הפעולה"

בעקבות החיסול: חשש מפיגועים ומחטיפות

צפו: כך חוסל אחמד ג'עברי

נועם שליט: "ג'עברי נהג כפושע מלחמה"

דובר צה"ל: "נערכים לפעולה קרקעית ברצועה"

הנחיות לתושבי הדרום בעקבות החיסול

הלם בחמאס: "מכה קשה, נפתחו שערי הגיהנום"

נסגר החשבון עם האיש שחטף את שליט

מפקד הזרוע הצבאית של חמאס חוסל