קריסת בניין בעכו (צילום: חדשות 2)
מה גרם לפיצוץ? הזירה הלילה | צילום: חדשות 2

חוקרי וחבלני המשטרה בודקים מה הגורם שהביא לפיצוץ בבניין בלב העיר העתיקה בעכו ולמותם של לפחות שני בני אדם. בשלב זה, נבדקות שתי אפשרויות על ידי החוקרים, בהן דליפת גז מבלון וגם סכסוך מקומי על הצבת אנטנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במשטרה בודקים האם ויכוח בין הדיירים בעיר על הצבת אנטנות סלולריות על גג בניין המגורים הובילו לאירוע. עם זאת, כוחות המשטרה והכיבוי טרם שללו את האפשרות כי הפיצוץ נגרם מבלון גז שדלף.

ראש עיריית עכו, שמעון לנקרי, התייחס הבוקר לאפשרות כי מדובר באירוע על רקע פלילי: "בעיר העתיקה היו 36 אנטנות סלולריות, שדאגנו להוציא את כולן יחד עם חברות הסלולר. לא ידוע לנו על שום סכסוך - מבחינתנו כל אנטנה אחרי שהוצאנו היא פיראטית. אם זה אכן המקרה ומדובר באירוע פלילי, אנחנו רואים את זה כדבר חמור ביותר". קודם לכן העריך לנקרי כי מדובר בפיצוץ בלון גז, אך טען כי הדברים טעונים בדיקה נוספת.

האירוע התרחש סמוך לשעה 1:45 בלילה, כשפיצוץ מחריש אוזניים הרעיד את אזור העיר העתיקה בעכו. הבניין עצמו, מבנה ישן מאוד, קרס זמן קצר לאחר הפיצוץ, כשלפחות 10 מדייריו לכודים תחת ההריסות.

רק בת אחת שרדה
ניסיונות החילוץ בעכו | צילום:

צוותים רבים של כיבוי אש, משטרה ומגן דוד אדום הוזעקו לאזור. הכבאים פעלו לחלץ את הלכודים, ועל פי הדיווחים מהזירה הם נמצאים בהכרה. כוחות החילוץ פועלים בסימטאות צרות ובחשכה לחילוץ הנפגעים, תוך סכנת חיים בשל קריסת הקירות מהקומות העליונות. חיילים מיחידת החילוץ וההצלה של פיקוד העורף הגיעו לסייע לכוחות האזרחיים.

בסריקת השטח נמצאו שתי גופות, של גבר ואישה, שככל הנראה נהרגו במקום. 10 בני אדם נפצעו: שניים באורח קשה, אדם נוסף באורח בינוני ו-7 נפצעו קל. מבין הפצועים, שלושה הם ילדים, הצעיר שבהם בן 11. הפצועים פונו על ידי מד"א לבתי החולים רמב"ם בחיפה והגליל המערבי בנהריה.

כל אזור העיר העתיקה בעכו נחסם לתנועה, והשוטרים מבקשים שלא להגיע למקום. הרס ניכר נראה בכל האזור, כשהפיצוץ גרם לנזק לכלי רכב ולניפוץ זגוגיות של מבנים סמוכים.

 

פיצוץ קטלני בעכו - הסיקור המלא:

צפו: החילוץ הדרמטי של הילדים מאזור האסון

גופת ילד נמצאה בהריסות הבניין בעכו; מניין ההרוגים עלה ל-5‬

הרוגים בקריסת בניין בעכו, מספר לכודים תחת ההריסות