תקרית בבית החולים תל השומר: דקות מספר לאחר שנפתחה מסיבת עיתונאים של הרופא העזתי ששלושה מילדיו נהרגו אמש בהפצצות צה"ל ברצועת עזה, היא נקטעה על ידי הורים של חיילי צה"ל המאושפזים באותו בית חולים בדיוק.

ד"ר אבו אל-עייש, רופא עזתי שעבד בעבר בבית החולים סורוקה בבאר שבע, חווה טרגדיה אישית קשה כששלוש מבנותיו נהרגו באחת מתקיפות חיל האוויר ברצועה, כחודש בדיוק לאחר מות אשתו. שלוש בנותיו הנוספות מאושפזות כעת בבית חולים בישראל.

היום רצה אל-עייש לכנס מסיבת עיתונאים בבית החולים תל השומר, על מנת לספר את אשר אירע, ואמר כי עת התקיפה, היה בבית עם בני משפחתו. "היינו בסלון ושש הבנות היו בחדר", אמר ד"ר אל-עייש, והוסיף: "על הגג שלי לא היו שום פעילים. הייתה זו התקפה סתמית של חיל האוויר על הבית".

הד"ר העזתי סיפר על עברו ועל ילדיו: "גידלתי את ילדיי לעבוד ולהיות חיילי שלום, זאת הייתה חובתי והאמנתי בזה שאפשר להגיע לשלום - ישראלים ופלסטינים", אמר ואף הספיק להוסיף פרטים על עברו בישראל: "כל הזמן במהלך עבודתי בבית החולים סורוקה שאלו אותי מאיפה אני - מחיפה? מנצרת? אני אמרתי שאני פלסטיני מג'בליה, מעזה, שבא לעבוד בישראל".

אחר שסיפר על תקיפת חיל האוויר, פנה ד"ר אל-עייש בבכי, כשהוא מתקשה לדבר, בשאלה לעיתונאים: "היו שתי הפצצות, הם לא הסתפקו באחת. תנו לי סיבה למה הרגו אותן?". אל-עייש גם הדגיש כי ביתו מוכר על ידי כוחות הביטחון, מה שמעלה אצלו עוד יותר את התהיות על מהות התקיפה: "למה צה"ל, שמכיר את ביתי והוא מסומן ונמצא ברחוב הראשי של עזה - הופצץ? כולם מכירים את הבית, גם ברק וגם אלוף הפיקוד", אמר אל-עייש.

הורי הפצועים: "תתבייש לך!"

אולם בעודו מדבר, הגיעו למקום הורים של חיילי צה"ל שנפצעו במהלך מבצע "עופרת יצוקה" ומאושפזים כעת בבית החולים תל השומר. ההורים החלו לתקוף את הרופא מילולית, ואף את העיתונאים שבאו לשמוע את דבריו. "תתביישו לכם שאתם מקשיבים לו", צעקה אחת האמהות שבנה מאושפז בבית החולים. לרופא העזתי צעקה האם: "הילד שלי אושפז, הוא בצנחנים. מי יודע מה היה לך בתוך הבית? אז מה אם אתה רופא? החיילים יודעים מה הם עושים וכל הכבוד שהפציצו לך את הבית. לא היו יורים עליך סתם. תתבייש לך!".

הצעקות הובילו למהומה רבתי. ד"ר אל-עייש כמעט והתעלף, והוא נתמך על ידי עיתונאים ואנשים במקום שחיזקו את ידיו. המהומה הובילה בסופו של דבר להפסקת מסיבת העיתונאים וביטולה, אולם טרם זאת, הספיק לומר: "זה מה שהכי כואב לי, שאנשים לא רוצים לדעת את האמת, הם מסתכלים רק על עצמם. לא היה שום בן אדם בבית, רק אני ובני משפחתי. אני פונה לכולם ומקווה שהילדים שלי יהיו המחיר האחרון שאנחנו נשלם לפני הפסקת האש כי אף אחד לא יכול לדעת עד כמה אני סובל".

בבית החולים "שיבא" תל השומר, עדיין מאושפזים 21 חיילי צה"ל, אחד מהם במצב אנוש, שניים נוספים במצב קשה ושניים כבר עברו לתהליך שיקום.

עופרת יצוקה - סיקור מיוחד

ברק: רואים את הסוף

4 לוחמי צה"ל נפצעו קשה בעזה

לראשונה: כתבים זרים ברצועה

חמאס: הפסקת אש - רק אם דרישותינו ייענו