שנה עברה מאז טבח 5 בני משפחת פוגל ביישוב איתמר, אך נראה שהזמן לא מקהה את כאב קרוביהם של אודי, רות, יואב אלעד והדס ז"ל. הרב יהודה בן ישי, אביה של אם המשפחה, אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט: "אנחנו עוד נמצה את הדין עם הרוצחים".

הרוצחים אמג'ד וחכים עוואד נידונו לאחרונה ליותר מחמישה מאסרי עולם מצטברים. עם זאת, הרב בן ישי דורש עונש מוות. "הם לא באו על עונשם. עם המכבד את עצמו, ומדינה שצריכה לדאוג לעצמה, לא יכולה להשלים עם מצב שמי שרצח משפחה על שלושת ילדיה ימשיך לחיות, לנשום, לחייך ולאכול".

"אנחנו מקפידים לא לראות את הפנים של המרצחים", אמר אביה של רותי ז"ל. "אנחנו נמצה את הדין עם מי שקורא לפגוע בנשמות כל כך טובות שמעולם לא פגעו באיש. אני בטוח שיום אחד ייצא הצדק והיושר. זה לא מוסרי להשאיר אנשים כאלה חיים".

"נשתדל לקום מעפר, כולם נחשפו לעוצמות החיים של תמר"

על חיי המשפחה, שנה לאחר הטבח, סיפר: "אנחנו חיים ביחד עם כאב אדיר וצער עמוק שהזמן לא מקהה, אבל מצד שני אנחנו מרגישים שאסור לנו להיות שבורים. אנחנו רוצים להיות ראויים למסר שהם השאירו לנו".

הרב הוסיף, "המסר הגדול הוא הפסוק 'לכי דודי מעפר קומי'. נשתדל לקום מעפר ולתת נתינה טובה. אנחנו דאגנו לזה שהילדים יהיו עטופים ויקבלו הרבה חום ואהבה. הפגיעה היא נוראה, אין תחליף לאבא ואמא, אבל הם ילדים, אנחנו רואים בהם המשך צמיחה. אנחנו מקווים שמן השמיים ההורים ממשיכים ללוות אותם".

"הם הצליחו להטביע בהם את חותמם", סיפר אביה של רותי ז"ל. "כולם נחשפו לעוצמות החיים של תמר". תמר פוגל, בתם של אודי ורותי ז"ל, היא זו שמצאה את בני משפחתה לאחר הפיגוע.

"החיבור של העם מתעצם"

בהמשך היום תתקיים חניכת בית המדרש "משכן אהוד" לזכר בני המשפחה, במעמד שר המשפטים יעקב נאמן ויו"ר הכנסת רובי ריבלין. "כל עם ישראל מבקש להיות שותף, להזדהות ולהיות חלק מהזיכרון החי של הילדים שלנו, אנחנו משתדלים להיות ראויים בעצם למה שהם מסמנים בחיים", סיפר הרב.

אמג'ד עוואד. 5 מאסרי עולם (צילום: חדשות 2)
אמג'ד עוואד. 5 מאסרי עולם | צילום: חדשות 2

"זה דורש מאיתנו המון כוחות נפש אבל אנחנו מרגישים שהחיבור של העם מתעצם", הוסיף. "סדרת האירועים מראה את זה שבכל מקום ומקום מבקשים להיות נוכחים ולהיות שותפים. העם מרגיש שהפגיעה הייתה מעבר לפגיעה אישית ומשפחתית. ביקשו לפגוע בעם כולו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק