בית הדין הצבאי גזר היום חמישה מאסרי עולם ועוד שבע שנות מאסר על אמג'ד עוואד, שהורשע ברצח בני משפחת פוגל באיתמר.

בזמן שהוקרא גזר דינו המשיך עוואד לחייך וענה בזלזול לשופטים. למרות העונש הכבד שהוטל עליו, עמד הרוצח נינוח, ולא הביע שום חרטה על המעשים. בניגוד לדיונים קודמים, משפחתו של הרוצח לא הגיעה לתמוך בו בזמן הקראת גזר הדין.

"מדובר ברוצח חסר כל צלם אנוש, שלא הביע שום חרטה במהלך כל המשפט על הרצח על מה שעשה", ציין אב בית הדין בהחלטתו. 

חייך בזמן הקראת גזר הדין. אמג'ד עוואד (צילום: חדשות 2)
חייך בזמן הקראת גזר הדין. אמג'ד עוואד | צילום: חדשות 2

תכננו מראש את מסע הרצח

בית המשפט הצבאי בשומרון הרשיע בחודש נובמבר האחרון את אמג'ד תושב הכפר עווארתה, שהודה ברצח חמשת בני משפחת פוגל ביישוב איתמר.

אמג'ד בן ה-19 ובן דודו חכים עוואד בן ה-18, רצחו לפני כעשרה חודשים את חמשת בני משפחת פוגל זכרם לברכה: האב אהוד בן ה-36, האם רותי בת ה-35, והילדים יואב בן ה-11, אלעד בן ה-4 והדס בת החודשיים, בליל שבת בביתם שביישוב איתמר.

במהלך המשפט שהתנהל נגדו אמר עוואד כי הוא אינו מתחרט על המעשים ואף מתגאה בהם. ארבעה פעילי ימין, ביניהם חבר הכנסת מיכאל בן ארי, נכחו בדיון וצעקו "מוות לרוצח". לאחר מכן, הם הוצאו מהאולם. ח"כ בן ארי צעק לעבר השופט: "השפל נהנה, מחייך וצוחק לעבר עם ישראל - צריך עונש מוות. איבדנו את השפיות שלנו".

לאורך המשפט שנערך נגדו, תיארו השופטים כיצד לקח אמג'ד את אלעד בן ה-4 ושיסף את גרונו בעוד חכים עוואד השתיק אותו, שלא יצעק. לאחר שחכים כשל בחניקה, דקר אותו אמג'ד למוות. משם המסע נמשך: רותי האם התעוררה ונאבקה על חיי הילדים, אך אמג'ד דקר גם אותה. כשיצאו השניים מבית המשפחה, חזר אמג'ד לחפש כלי נשק. הרצח תוכנן במשך שבועיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק