כבר שבוע שבני משפחותיהם של איש שירות בתי הסוהר והכבאי שנפצעו באסון הכרמל מתפללים לשלומם. השניים אושפזו בבית החולים רמב"ם בחיפה לאחר שנפצעו באורח קשה מאוד כתוצאה מהלהבות שאחזו באוטובוס הצוערים ונמצאים עדיין במחלקה לטיפול נמרץ.

מבית החולים נמסר כי מצבו של הכבאי דני חייט מוגדר עדיין קשה, אך יציב. לעומתו, מצבו של צוער שב"ס ג'לאל ביסאן בן ה-29 מוגדר קשה מאוד ועדיין נשקפת סכנה לחייו.

לצד הצוות הרפואי שמלווה את הטיפול הרפואי בכבאי דני חייט, מפקד יחידת החילוץ יזרעאל, נמצאת כל העת גם אשתו חופית, שנמצאת בסוף החודש התשיעי להריונה. כבר שבוע ימים שהיא מקווה לשיפור במצבו ומנסה לא לאבד תקווה. "הוא חזק והוא ינצח ועוד יניף את הדגל האדום של יחידת החילוץ", אמרה לפני כשבוע ליד מיטתו בבית החולים. 

נלחם באש באומץ לב

תמונות שפורסמו לאחר האסון מתארים בין היתר את רגעיו האחרונים של חייט, שהוזעק לחלץ את הצוערים שנלכדו באוטובוס הבוער. יחד עם שני כבאים נוספים הוא מיהר אל הלהבות בכבאית המיושנת ונלחם באומץ לב נדיר בחומת האש הענקית. חייט הוא היחיד ששרד מבין השלושה.

בתמונות, שצילם אלי יבלינוביץ ומתעדות את הרגעים מהאסון, נראים הכבאים מנסים לכבות את הרכב הבוער ללא הצלחה. אחד מהם תופס את ראשו כשהוא מפנים את גודל הדליקה, אך ממשיך במאמצי הענק בתקווה שמישהו מהצוערים אולי ייצא חי מהתופת.

השלושה, ללא ציוד מגן, ידעו שהקרב כנראה אבוד - אבל סירבו להרים ידיים. לבסוף גם הם לא יכלו ללהבות. הכבאים נקלעו למלכודת האש, ממנה יצא רק חייט בחיים. אלעד ריבן, המתנדב הצעיר בן -16 ואורי בן ה-27, נספו.

באחת התמונות ניתן לראות את רכבה של תנ"צ אהובה תומר מצולם על רקע הלהבות - רגע לפני שנלכד בהן. אהובה תומר נכוותה קשות - וכעבור ארבעה ימים מתה מפצעיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

אלפים הביאו את תנ"צ אהובה תומר למנוחת עולמים

בן זוגה תומר: "האהבה הראשונה שלה הייתה המשטרה"

האש הכריעה את אהובה תומר

האש בערה במשך 4 ימים - אך כלא דמון לא ניזוק

41 הרוגים באסון הכרמל

גשם מקומי בכרמל יסייע לכבאים

אחרי השריפות: בוזזים את השרידים

אחרי 4 ימים: העופות שבים לחי-בר

התקשורת הערבית לועגת לישראל: מה תעשו במלחמה?

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון