אברהם וואלעס ז"ל
אברהם וואלעס | צילום:

אברהם וואלעס, תושב ירושלים בן 29, הוא ההרוג בפיגוע הדריסה שאירע היום (ב') בשכונת שמואל הנביא בירושלים. וואלעס, חסיד תולדות אהרן, הותיר אחריו אישה וחמישה ילדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אברהם וואלעס עבד כפקח קברים באתר בנייה של הארגון החרדי "אתרא קדישא", הפועל להגנתם ושימורם של קברי יהודים בישראל ובעולם. קרוב משפחתו, המשתייך גם הוא לחסידות האנטי-ציונית, הטיל את האשמה על אירועי תקיפת הערבים שמתסיסים את אזור ירושלים.

"מבחינתנו אין כל ערך להכרה בו כנפגע פעולות איבה", אמר קרוב המשפחה בשיחה עם חדשות 2. "סביר להניח שהמשפחה גם לא תרצה את הכספים והפיצויים המגיעים לה במידה והוא יוכר ככזה".

פיגוע הדריסה אתמול בירושלים (צילום: יוסף ששון)
זירת פיגוע הדריסה, היום | צילום: יוסף ששון

המחבל שנהג בטרקטור, תושב ג'בל-מוכאבר במזרח ירושלים מוכר למשטרה מאירוע לאומני קודם. בשעות הצהריים הוא יצא מאתר בנייה סמוך לרחוב שמואל הנביא ודרס למוות את וואלעס. לאחר המשיך בנסיעה וניגח בעוצמה אוטובוס שהיה במקום.

מעוצמת הפגיעה התהפך האוטובוס על צידו. שבעה בני אדם, בהם נהג האוטובוס, נפצעו קל. שני שוטרים וסוהר של יחידת "נחשון" שהגיעו למקום פתחו באש לעבר המחבל והרגו אותו.

עוברי אורח שחזו באירוע פתחו בצעקות והזעיקו את השוטרים והסוהר. השלושה שלפו את האקדחים שברשותם, ירו לעבר המחבל משני כיוונים וחיסלו אותו. וואלעס שנדרס, נפצע תחילה אנושות, אך צוות של מגן דוד אדום נאלץ לקבוע את מותו בזירה. 7 בני אדם נוספים נפצעו באירוע. למרבה המזל, האוטובוס היה ריק מנוסעים - וכך נמנע אסון גדול עוד יותר.