הסוהר והשוטר משחזרים (צילום: יוסף ששון)
זירת הפיגוע בבירה, היום | צילום: יוסף ששון

"נהג הטרקטור הכה שוב ושוב באוטובוס עם הכף, מזל גדול שלא היו בתוכו נוסעים": עד ראייה ששהה סמוך לזירת פיגוע הדחפור בשכונת שמואל הנביא בירושלים היום (ב'), סיפר לחדשות 2 Online על שאירע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"עמדתי מול תחנת האוטובוס, ראיתי נהג טרקטור שעומד צמוד לאוטובוס שהיה בתחנה, פתאום הוא התחיל להלום בחלונות עם הכף של הטרקטור", סיפר. לדבריו, "נהג הטרקטור ניסה להפוך את האוטובוס. המזל הגדול שלא היו בתוכו נוסעים, כי הקו הזה מלא בדרך כלל בשעת צהריים".

עד הראייה תיאר את השתלשלות האירועים, שהובילה עד מהרה לחיסולו של המחבל: "נהג הטרקטור הכה שוב ושוב באוטובוס, הנהג הצליח לצאת מהחלון. לזירה הגיע בחור שירה בהתחלה באוויר לאות אזהרה - ואז אחרי שראה שהוא ממשיך לפגוע באוטובוס, הוא ירה בו על מנת להרוג". לדבריו, "האוטובוס התהפך ממש על התחנה, ואדם שעמד בתחנה נפצע".

"המחבל יצא רכוב על טרקטור מאתר בנייה סמוך"

דובר משטרת ירושלים הבהיר כי הזירה בה התרחש הפיגוע סגורה, וכי כוחות משטרה נמצאים במקום: "נהג הדחפור יצא מאתר בנייה כשהוא רכוב על הטרקטור - ואז ביצע את הפיגוע בתחנת האוטובוס. קצין משטרה שעבר במקום הצליח להשתלט על המחבל וניטרל אותו", סיפר.

זירת הפיגוע בירושלים (צילום: יוסף ששון)
אדם נהרג ו-6 נפצעו | צילום: יוסף ששוןראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, סיפר בשיחה עם חדשות 2 כי בעיר לא מופתעים מהפיגוע: "זהו ללא ספק תרחיש שכולנו צפינו שיקרה. תושייה של שוטר שהבחין במחבל ורץ כדי לחסל אותו, מנעה אסון גדול יותר. זו תקופה רגישה, וצריך לגלות עירנות לחפצים ולאירועים חשודים".

בפיגוע נהרג אדם אחד לאחר שמת מפצעיו, 6 אחרים נפצעו באורח קל - אחד מהם שוטר. כולם פונו לבתי החולים "שערי צדק" ו"הדסה הר הצופים" בעיר.