"אשתי אסתר לא ישנה בלילות עקב הדאגה לגלעד שליט" - כך סיפר היום יהודה וקסמן, אביו של החייל נחשון וקסמן ז"ל, שביקר את משפחת שליט באוהל המחאה מול בית ראש הממשלה בירושלים.

"אנחנו עברנו את הסבל הזה שבוע, הם עוברים את הסבל הזה כבר שלוש שנים", הוסיף וקסמן שבאוקטובר 1994 נרצח בנו לאחר שבוע במהלכו ישב, כמו גלעד שליט, בשבי חמאס. "אי אפשר לתאר את הסבל שהם עוברים. אנחנו כואבים יחד איתם. באנו לתמוך בהם. אישתי ואנוכי באותה דעה שצריך לעשות הרבה כדי לראות את גלעד כאן".

בעוד יהודה וקסמן התבטא בעבר נגד שחרור רוצחים, אסתר וקסמן, אמו של נחשון ז"ל, פנתה בעבר לראש הממשלה אהוד אולמרט על מנת לקדם את מאמצי השחרור של שליט. "אמרתי לו שאני לא יכולה לישון בלילות", אמרה בעבר, "שאני על תקן של אמא ולא של אזרחית אובייקטיבית. אני לא יכולה לתאר לעצמי 900 ימים של לדעת עד כמה רע לבן שלי. אם גלעד בא הביתה, תנו להם את הרוצח של בני. נחשון שלי יסלח לי".

אורחי המאהל: אהוד ברק, יובל ארד וקרנית גולדווסר

אמש ביקר במאהל גם שר הביטחון אהוד ברק, מי שיחד עם ראש הממשלה אהוד אולמרט אמון על החזרת גלעד שליט לחיק משפחתו. אביו של החייל החטוף אמר בתום הביקור כי לא שמע משר הביטחון דברים חדשים. 

"אני מסתכל רק על המעשים, וכרגע לא קורה דבר", אמר שליט לאחר שברק עזב את המקום. מאוחר יותר היום ייפגשו נועם ואביבה שליט עם רעיית ראש הממשלה עליזה אולמרט, שהזמינה אותם לביתם.

קודם לכן הייתה זו יובל ארד, בתו של הנווט הנעדר רון ארד, שביקרה באוהל המחאה. "באנו לחזק את נועם ואביבה", אמרה. "אנחנו חושבים שהממשלה צריכה לקבל החלטה אמיצה ולהחזיר את גלעד הביתה.

אתמול בצהריים הגיעה למאהל קרנית גולדווסר, אלמנתו של אודי גולדווסר ז"ל, שהובילה את המאבק הציבורי והמשפחתי להחזרת החטופים מלבנון. "גיליתי מתוך ניסיוני שהחיבוק הזה - הוא מה שייתן כוח לנועם", היא אמרה.

הווידאופדיה: נחשון וקסמן ז"ל

יובל ארד בראיון מיוחד לחדשות 2

הווידאופדיה: גלעד שליט

הווידאופדיה: מבצע "עופרת יצוקה"

"סרקוזי יעביר אות חיים מגלעד שליט"

"בכיר חמאס קיבל מכתב משליט" 

חמאס להורי שליט: במצב הזה, כדאי שתחזקו את יסודות האוהל